Trwa ładowanie...

Zabawki dla psa na smakołyki. Jak zająć pupila?

Pomysłowe zabawki na przysmaki to świetna rozrywka dla czworonogów. Zapewnia im zajęcie na długi czas, zachęcą do podjęcia wysiłku w celu zdobycia smakołyka, a także zmniejszą tempo jedzenia. Jakie zabawki na smakołyki można wybrać dla psa?

Zabawki dla psa na smakołyki. Jak zająć pupila?Źródło: Fotolia
dq9ppje
dq9ppje

Zabawki dla psa – kule na smakołyki

Pierwsza propozycja dla właścicieli czworonogów, którzy nie mogą znaleźć angażującej zabawki dla psa, to kula na smakołyki. Gdy wewnątrz zabawki zwierzak wyczuje jedzenie, jego zainteresowanie powinno od razu wzrosnąć. W takiej zabawce na smakołyki należy umieścić suche przysmaki, a zadaniem psa będzie ich wydobycie z jej wnętrza. W przypadku piłek na smakołyki pupil będzie musiał toczyć ją, aż kąsek wypadnie. Niektóre egzemplarze pozwalają na regulację wielkości otworu, dzięki czemu możemy dopasować stopień trudności łamigłówki.

Na rynku znajdziemy też piłki na smakołyki z labiryntem, których wewnętrzna konstrukcja sprawia, że pies musi wykonać konkretne manewry, by wydobyć przysmak. Zabawki, które mają styczność z jedzeniem, zazwyczaj mają łatwe do czyszczenia konstrukcje.

Zabawki dla psa – łamigłówki z przysmakami

Poza kulami na smakołyki do wyboru mamy wiele innych łamigłówek dla psów, w których umieszcza się jedzenie. Jeśli nasz pupil miał już okazję wypróbować piłkę na przysmaki i przypadła mu do gustu, warto wypróbować coś nowego. Producenci oferują zabawki w różnych kształtach, takie jak walce czy różnokształtne formy, które przetaczają się, odbijają i odskakują.

dq9ppje

Świetną zabawą na inteligencję są gry strategiczne dla psów. Właściciel chowa smakołyki w specjalnych przegródkach, a zadaniem czworonogach jest uch znalezienie, co wymaga umiejętnego podnoszenia lub przesuwania elementów zabawki.

Zabawki dla psa – gryzaki na smakołyki

Jeśli poszukujemy absorbującego gadżetu dla psa, który lubi gryźć zabawki lub – niestety – meble czy buty, warto wypróbować gryzak na smakołyki. Jeśli w elastycznej zabawce z kauczuku lub innego nadającego się do gryzienia materiału umieścimy przysmaki, umożliwimy czworonogowi podgryzanie i żucie przedmiotu, zachęcająco pachnącego jedzeniem. Niektóre gryzaki tego typu mają specjalne otwory, przez które pies może powoli wyjadać zawartość. Zajmie mu to jednak trochę czasu, bo dostęp do kąsków jest odpowiednio utrudniony.

Wybierać można spośród różnych modeli gryzaków na przysmaki. Niektóre nadają się do wrzucania do wnętrza suchych przekąsek określonych rozmiarów, inne wypełnimy np. miękkim pasztetem, którego wylizanie pochłonie zainteresowanego przekąską psa.

Zabawki dla psa – miski spowalniające jedzenie

Niektóre psy mają tendencję do łapczywego jedzenia i szybkiego pochłaniania zawartości miski. Odpowiedni gadżet w formie miski o kształcie labiryntu czy spirali zmusi zwierzaka do zwolnienia tempa i skrupulatnego przeszukania zakamarków pojemnika. Miska wydłużająca czas spożywania posiłku to nie tyle zabawka, co przydatny produkt, dzięki któremu zadbamy o zdrowie zwierzaka, któremu szybkie pochłanianie karmy może zaszkodzić.

dq9ppje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9ppje