Trwa ładowanie...

Zabawki dla psa DIY. Jak zrobić gadżety dla pupila w domu?

Zabawki dla psa DIY to rozwiązanie dla osób, które zamiast kupować gotowe produkty wolą zrobić własnoręcznie zabawkę dla czworonoga. To również dobry pomysł, jeśli znudzony pies dewastuje dom pod nieobecność właścicieli lub szybko niszczy zabawki.

Zabawki dla psa DIY. Jak zrobić gadżety dla pupila w domu?Źródło: iStock.com
d25zjln
d25zjln

Jak zrobić zabawkę dla psa do przeciągania?

Pierwsza propozycja zabawki DIY dla psa to wykonany z zaplecionych tkanin gryzak do przeciągania. Do zrobienia tego rodzaju zabawki wystarczą nam pasma tkanin z ubrań, których już nie używamy. Możemy wybrać np. znoszoną koszulkę i za pomocą nożyczek pociąć ją na pasma pożądanej grubości.

Warto pamiętać, żeby dopasować zabawkę do wielkości pupila. Mniejszym psom wystarczy cieńszy sznur, który bez problemu zmieszczą do pyska. W przypadku dużych czworonogów warto pomyśleć o grubszych i solidniejszych tkaninach, jak również o mocnej plecionce.

Samo wykonanie zabawki DIY do przeciągania nie jest trudne. Wystarczy pasma materiału mocno związać na jednym końcu, a następnie zapleść je w warkocz lub bardziej skomplikowany splot. Gdy wszystko jest gotowe, również na drugim końcu zabawki związujemy materiał. Tak przygotowany sznur może mieć różne długości i sprawdzi się zarówno jako zabawka do przeciągania z psem, jak i gryzak.

Jak zrobić gryzak dla psa z piłką?

Ciekawą wariacją do opisanej wyżej zabawki do przeciągania jest gryzak z piłką. Tego typu gadżet DIY dla psa stworzymy, umieszczając w przygotowanym wcześniej materiale piłkę, np. tenisową. Tym razem jednak trzeba pamiętać o wycięciu z przygotowanej tkaniny odpowiedniego kształtu. Chodzi głównie o to, by wygodnie dało się owinąć piłkę materiałem, a następnie go związać.

d25zjln

Jeżeli chcemy mieć pewność, że piłka będzie trzymała się w wyznaczonej pozycji, możemy dodatkowo obwiązać kieszonkę z piłką miękkim sznurkiem w odpowiednim miejscu. Pozostałe fragmenty tkaniny można spleść ze sobą. W ten sposób uzyskamy zabawkę dla psa o ciekawym kształcie.

Jak zrobić piszczałkę dla psa?

Zabawkę z piszczałką dla psa zrobimy na kilka sposobów. Samą piszczałkę możemy wyjąć z innej zabawki naszego pupila lub dokupić w sklepie czy przez internet. Następnie wystarczy – tak jak w powyższym przykładzie – obwiązać ją miękką tkaniną. Piszczący gryzak DIY uzyskamy też, wkładając piszczałkę do skarpety, następnie zawiązując ją na supeł. W tym celu możemy też wykorzystać dwie skarpety, przez co łatwiej będzie uzyskać coś na kształt szarpaka.

Jak zrobić zabawkę interaktywną dla psa?

Bardziej pracochłonne są interaktywne zabawki DIY dla psów. Jeśli dysponujemy odpowiednimi narzędziami, możemy zbudować oryginalne dozowniki na smakołyki, które zajmą pupila na dłuższy czas.

Przykładem może być prosta zabawka z wywierconymi otworami (np. piłka tenisowa), do której wrzucimy przekąski. Pies będzie musiał trochę się namęczyć, zanim uda mu się je wydobyć. Dla osób zaawansowanych w DIY proponujmy zaprojektowanie drewnianego labiryntu na smakołyki. Tego typu zabawka może składać się z drewnianej podstawy z otworami i kieszonkami, w których ukryjemy jedzenie.

d25zjln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zjln