Trwa ładowanie...

Zabawki interaktywne dla 3-latka

Zabawki interaktywne dla 3-latka zapewniają mnóstwo pożytecznej rozrywki, dzięki której dziecko nie tylko aktywnie spędza wolny czas, lecz także zdobywa wiele cennych umiejętności. Zabawki dostosowane do wieku malucha wspierają jego rozwój fizyczny, umysłowy, a nawet psychospołeczny. Rozbudzają też pierwsze zainteresowania. Jakie zabawki interaktywne dla 3-latka są warte inwestycji? Podpowiadamy.

Zabawki interaktywne dla 3-latkaŹródło: iStock.com
d343oh6
d343oh6

Zabawki interaktywne dla 3-latka a rozwój dziecka

Rolą zabawek interaktywnych jest przede wszystkim aktywizowanie dziecka, które dzięki podejmowaniu określonych działań szybko uczy się tego, co powinno umieć na etapie rozwoju, w jaki właśnie wkracza. Dla 3-latka szczególnie ważny jest rozwój mowy, dlatego jak najczęściej powinien być zachęcany do opowiadania o sobie i swoim otoczeniu. W słowniku 3-letniego dziecka znajduje się już kilkaset słów, czas więc popracować na tym, by układały się w płynne zdania. Dziecko w wieku 3 lat staje się również wulkanem energii: ma potrzebę biegania, skakania, tańczenia i podejmowania rozmaitych aktywności ruchowych. Dzięki temu ma coraz sprawniejsze rączki i nóżki. Co więcej, 3-latek wykazuje niezwykłą ciekawość świata. Uwielbia odkrywać, słychać i zadawać pytania. Jest również w stanie rozwiązywać pierwsze łamigłówki.

Najciekawsze zabawki interaktywne dla 3-latka

Interaktywna funkcja zabawek ma nieprzeceniony walor edukacyjny, który można w pełni wykorzystać, wybierając je odpowiednio do wieku dziecka. Wartościowe zabawki interaktywne dla 3-latka na tyle angażują malucha, że nieprędko trafiają w kąt. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się:

  • Interaktywny piesek Lucy

Interaktywny piesek Lucy to zabawka, która potrafi podbić dziecięce serce. Naśladuje zachowania prawdziwego psa, dzięki czemu może stać się najlepszym przyjacielem malucha. Jest obszyta miękkim materiałem, dlatego z powodzeniem będzie pełnić funkcję przytulanki. Najważniejsze, co potrafi piesek Lucy, to reagowanie na komendy dziecka. Żeby się przywitał, daj buziaka czy jadł z miseczki, musi usłyszeć wyraźnie wypowiedziane polecenie. Interaktywny piesek Lucy zachęca więc do doskonalenia mowy. Odstraszać może jedynie cena zabawki, która wynosi prawie 200 zł.

  • Miś Podróżnik
d343oh6

Kolejną zabawką, która wspiera rozwój mowy u 3-latka, jest interaktywny, ruszający ustami Miś Podróżnik. Dzięki niemu maluch może nauczyć się nowych słów (nazywać cyfry, zwierzęta, kształty, kolory i części ciała) zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dziecko słucha opowieści z wycieczek na wieś, nad morze, a nawet do Arktyki. Poznaje wrażenia misia z podróży samolotem i pociągiem. Uczy się przy tym rymowanek oraz piosenek. Misia Podróżnika można kupić w cenie od 150 zł.

  • Robot Movi Mistrz Zabawy

Robot Movi Mistrz Zabawy to inteligentny animator czasu wolnego 3-latka. Działa w trzech trybach: zabawy z alfabetem, ruchy i kształty oraz nauka i zabawa. Cały czas okazuje emocje, zmieniając swoją mimikę, a w dodatku rusza się we wszystkich kierunkach, demonstrując dziecku, w jaki sposób ma wykonywać zadania. Emituje realistyczne dźwięki, m.in. ze świata przyrody, dzięki czemu przedstawiane przez niego narracje pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnej zabawy. Zadaje też pytania i prosi o udzielenie odpowiedzi przez naciśnięcie przycisku. Z Robotem Movi Mistrz Zabawy nie sposób się nudzić, a spędzanie z nim czasu to ćwiczenie uważnego słuchania. Zabawkę można znaleźć w cenie 190 zł.

  • Keyboard z mikrofonem
d343oh6

Keyboard z mikrofonem jest popularną zabawką interaktywną dla 3-latka, która umożliwia nie tylko samodzielne muzykowanie, ale i nagrywanie własnego głosu oraz skomponowanych przez siebie sekwencji. Ma kilka wgranych motywów muzycznych i dźwięków ze świata przyrody, dzięki czemu daje w zasadzie niekończące się możliwości modyfikowania utworów. Zabawa keyboardem z mikrofonem jest treningiem koncentracji, pamięci oraz wyobraźni. Poza tym kształtuje u dziecka poczucie rytmu. Zabawkę, nawet w zestawie z taboretem, da się kupić za mniej niż 100 zł.

  • Elektroniczna mata do gry w klasy

Mnóstwo wspaniałej zabawy zapewnia 3-latkowi również elektroniczna mata do gry w klasy. Taka zabawka interaktywna dla dziecka jest zachętą do ruchu, który usprawnia koordynację i wzmacnia mięśnie. Mata jest wyposażona w panel losujący kolory pól, po jakich ma stąpać maluch. W zestawie znajduje się również kostka z obrazkami przedstawiającymi dodatkowe aktywności, np. przysiady, skłony, pajacyki. Dziecko po rzucie kostką otrzymuje zadanie ruchowe, a po jego wykonaniu i przeskoczeniu na pole o wskazanym kolorze, w ramach pochwały usłyszy wesoły okrzyk. Elektroniczna mata do gry w klasy kosztuje około 100 zł.

d343oh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d343oh6