Trwa ładowanie...

Zabawki interaktywne dla 3-latka

Zabawki interaktywne dla 3-latka zapewniają mnóstwo pożytecznej rozrywki, dzięki której dziecko nie tylko aktywnie spędza wolny czas, lecz także zdobywa wiele cennych umiejętności. Zabawki dostosowane do wieku malucha wspierają jego rozwój fizyczny, umysłowy, a nawet psychospołeczny. Rozbudzają też pierwsze zainteresowania. Jakie zabawki interaktywne dla 3-latka są warte inwestycji? Podpowiadamy.

Zabawki interaktywne dla 3-latkaŹródło: iStock.com
d4ipae9
d4ipae9

Zabawki interaktywne dla 3-latka a rozwój dziecka

Rolą zabawek interaktywnych jest przede wszystkim aktywizowanie dziecka, które dzięki podejmowaniu określonych działań szybko uczy się tego, co powinno umieć na etapie rozwoju, w jaki właśnie wkracza. Dla 3-latka szczególnie ważny jest rozwój mowy, dlatego jak najczęściej powinien być zachęcany do opowiadania o sobie i swoim otoczeniu. W słowniku 3-letniego dziecka znajduje się już kilkaset słów, czas więc popracować na tym, by układały się w płynne zdania. Dziecko w wieku 3 lat staje się również wulkanem energii: ma potrzebę biegania, skakania, tańczenia i podejmowania rozmaitych aktywności ruchowych. Dzięki temu ma coraz sprawniejsze rączki i nóżki. Co więcej, 3-latek wykazuje niezwykłą ciekawość świata. Uwielbia odkrywać, słychać i zadawać pytania. Jest również w stanie rozwiązywać pierwsze łamigłówki.

Najciekawsze zabawki interaktywne dla 3-latka

Interaktywna funkcja zabawek ma nieprzeceniony walor edukacyjny, który można w pełni wykorzystać, wybierając je odpowiednio do wieku dziecka. Wartościowe zabawki interaktywne dla 3-latka na tyle angażują malucha, że nieprędko trafiają w kąt. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się:

  • Interaktywny piesek Lucy
d4ipae9

Interaktywny piesek Lucy to zabawka, która potrafi podbić dziecięce serce. Naśladuje zachowania prawdziwego psa, dzięki czemu może stać się najlepszym przyjacielem malucha. Jest obszyta miękkim materiałem, dlatego z powodzeniem będzie pełnić funkcję przytulanki. Najważniejsze, co potrafi piesek Lucy, to reagowanie na komendy dziecka. Żeby się przywitał, daj buziaka czy jadł z miseczki, musi usłyszeć wyraźnie wypowiedziane polecenie. Interaktywny piesek Lucy zachęca więc do doskonalenia mowy. Odstraszać może jedynie cena zabawki, która wynosi prawie 200 zł.

  • Miś Podróżnik

Kolejną zabawką, która wspiera rozwój mowy u 3-latka, jest interaktywny, ruszający ustami Miś Podróżnik. Dzięki niemu maluch może nauczyć się nowych słów (nazywać cyfry, zwierzęta, kształty, kolory i części ciała) zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dziecko słucha opowieści z wycieczek na wieś, nad morze, a nawet do Arktyki. Poznaje wrażenia misia z podróży samolotem i pociągiem. Uczy się przy tym rymowanek oraz piosenek. Misia Podróżnika można kupić w cenie od 150 zł.

  • Robot Movi Mistrz Zabawy
d4ipae9

Robot Movi Mistrz Zabawy to inteligentny animator czasu wolnego 3-latka. Działa w trzech trybach: zabawy z alfabetem, ruchy i kształty oraz nauka i zabawa. Cały czas okazuje emocje, zmieniając swoją mimikę, a w dodatku rusza się we wszystkich kierunkach, demonstrując dziecku, w jaki sposób ma wykonywać zadania. Emituje realistyczne dźwięki, m.in. ze świata przyrody, dzięki czemu przedstawiane przez niego narracje pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnej zabawy. Zadaje też pytania i prosi o udzielenie odpowiedzi przez naciśnięcie przycisku. Z Robotem Movi Mistrz Zabawy nie sposób się nudzić, a spędzanie z nim czasu to ćwiczenie uważnego słuchania. Zabawkę można znaleźć w cenie 190 zł.

  • Keyboard z mikrofonem

Keyboard z mikrofonem jest popularną zabawką interaktywną dla 3-latka, która umożliwia nie tylko samodzielne muzykowanie, ale i nagrywanie własnego głosu oraz skomponowanych przez siebie sekwencji. Ma kilka wgranych motywów muzycznych i dźwięków ze świata przyrody, dzięki czemu daje w zasadzie niekończące się możliwości modyfikowania utworów. Zabawa keyboardem z mikrofonem jest treningiem koncentracji, pamięci oraz wyobraźni. Poza tym kształtuje u dziecka poczucie rytmu. Zabawkę, nawet w zestawie z taboretem, da się kupić za mniej niż 100 zł.

  • Elektroniczna mata do gry w klasy
d4ipae9

Mnóstwo wspaniałej zabawy zapewnia 3-latkowi również elektroniczna mata do gry w klasy. Taka zabawka interaktywna dla dziecka jest zachętą do ruchu, który usprawnia koordynację i wzmacnia mięśnie. Mata jest wyposażona w panel losujący kolory pól, po jakich ma stąpać maluch. W zestawie znajduje się również kostka z obrazkami przedstawiającymi dodatkowe aktywności, np. przysiady, skłony, pajacyki. Dziecko po rzucie kostką otrzymuje zadanie ruchowe, a po jego wykonaniu i przeskoczeniu na pole o wskazanym kolorze, w ramach pochwały usłyszy wesoły okrzyk. Elektroniczna mata do gry w klasy kosztuje około 100 zł.

d4ipae9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ipae9