UrodaZabieg radiesse - hydroksyapatyt wapnia w odmładzaniu

Zabieg radiesse - hydroksyapatyt wapnia w odmładzaniu

Hydroksyapatyt wapnia to materiał biologiczny, który stał się hitem nowoczesnej medycyny estetycznej. Wykonywany na jego bazie zabieg radiesse coraz częściej jest wybierany przez kobiety, które pragną poprawić kontur twarzy czy usunąć wiotkość skóry.

Zabieg radiesse - hydroksyapatyt wapnia w odmładzaniu
Źródło zdjęć: © iStock.com | YakobchukOlena

25.06.2018 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co to jest hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia jest składnikiem tkanki łącznej, który występuje naturalnie w kościach i zębach. Przy użyciu specjalnego nośnika żelowego możliwe jest wykorzystywanie go do wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej stosowany jest od ponad 20 lat, przede wszystkim w implantologii i chirurgii. Na terenie Unii Europejskiej został zaakceptowany 11 lat temu, natomiast w Polsce wykorzystuje się go od kilku lat. W przypadkach modelowania kości policzkowych, korekty nosa czy poprawianiu konturu twarzy całkowicie wyparł popularny dotąd kwas hialuronowy.

Hydroksyapatyt daje natychmiastowe efekty wypełnienia. Ponadto żel po pewnym czasie zostaje wchłonięty przez makrofagii i fibroplasty zaczynają produkować nowy kolagen. Mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia stanowią rusztowanie i stymulator dla produkcji nowych włókien kolagenowych. Skóra naturalnie się odmładza i staje się elastyczna.

Zabieg radiesse - wskazania i przeciwwskazania dla użycia hydroksyapatytu

Zabieg radiesse z hydroksyapatytem wapnia jest wskazany dla pań, które chcą wymodelować dłonie, policzki oraz okolice kości jarzmowej i linię żuchwy. Hydroksyapatyt jest wykorzystywany w zabiegach zagęszczania skóry, usuwania blizn potrądzikowych czy likwidacji zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych. Wskazaniem do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia jest także planowanie niechirurgicznej plastyki nosa.

Zabieg radiesse niestety nie jest przeznaczony dla każdego. Wymienia się kilka przeciwwskazań, wśród których do najważniejszych można zaliczyć: ciążę, okres karmienia piersię, nieuregulowaną cukrzycę, alergię na hydroksyapatyt oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Ponadto osoby zmagające się z chorobą nowotworową czy ostrą bakteryjną chorobą skóry również nie mogą poddać się zabiegowi z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia.

Przebieg zabiegu z użyciem hydroksyapatytu wapnia

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana, dlatego dla pacjentek jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Zabieg polega na zaaplikowaniu preparatu hydroksyapatytu wapnia, który wypełnia i unosi skórę, co pozwala na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Wykonywany jest przy pomocy cienkich igieł. Zabieg trwa około 30 minut, a efekty są widoczne od razu. Tuż po zabiegu hydroksyapatytem wapnia pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i zajęć.

Efekty zabiegu z hydroksyapatytem wapnia

Standardowym efektem zabiegu hydroksyapatytem wapnia jest wygładzona skóra, ale również zauważalna jest poprawa jej kondycji. Zmarszczki i bruzdy całkowicie znikają. Złagodzenie rysów twarzy nie ogranicza mimiki, dlatego nie ma obaw przed efektem sztucznej maski. Działanie hydroksyapatytu wapnia jest odwracalne, a efekt utrzymuje się około 18 miesięcy. Po tym czasie efekt stopniowo zanika. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany, dlatego panie, które chcą cieszyć się młodą i zdrową skórą na dłużej, po upływie półtorej roku, mogą ponownie poddać się kuracji.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)