Blisko ludziZabrać dziecku telewizor?

Zabrać dziecku telewizor?

Zabrać dziecku telewizor?

07.04.2008 15:53, aktual.: 31.05.2010 23:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizor w pokoju nastolatków osłabia ich chęć do aktywności i spędzania czasu z rodziną.

Telewizor w pokoju nastolatków osłabia ich chęć do ćwiczeń, jedzenia owoców i warzyw oraz celebrowania posiłków z rodziną - alarmują naukowcy z Minnesoty. Nastolatki, które mają w pokojach telewizory, wolą godzinami oglądać TV, mniej się uczą i czytają, za to piją więcej słodzonych napojów i jedzą więcej fast food'ów niż rówieśnicy.

- Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca rodzicom wyniesienie odbiorników TV z sypialni dzieci. Pomimo tej rady prawie dwie trzecie nastolatków w USA ma swój własny telewizor w pokoju, co okazuje się nie być dobre - mówi Daheia Barr-Anderson, główna autorka badań. Naukowcy analizowali zachowanie 781 nastolatków z różnych grup etnicznych i socjoekonomicznych.

Badano ich przyzwyczajenia związane z oglądaniem TV, nauką, brano pod uwagę wyniki w szkole, dietę, aktywność fizyczną i związek z rodziną. Prawie 2/3 uczestników miało w pokoju telewizor i oglądało TV 4 do 5 godzin tygodniowo dłużej niż reszta badanych. Dziewczynki, które miały TV w sypialni mniej ćwiczyły, jadły mniej warzyw i mniej posiłków w gronie rodzinnym. Chłopcy oprócz tego osiągali gorsze wyniki w nauce.

Barr-Anderson sugeruje, że pierwszym krokiem rodziców w kierunku pomocy nastolatkom w prowadzeniu zdrowego trybu życia, powinno być usunięcie telewizora z sypialni dzieci. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)