Zagadka matematyczna na poziomie podstawówki. Wielu rozkłada ręce

Zagadka matematyczna na poziomie podstawówki. Wielu rozkłada ręce

Zagadki matematyczne cieszą się dużym zainteresowaniem
Zagadki matematyczne cieszą się dużym zainteresowaniem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.11.2023 12:50, aktualizacja: 17.01.2024 13:41

Zagadki matematyczne cieszą się ogromną popularnością w sieci. Często są to równania, które wydają się banalnie proste – i rzeczywiście, bywa, że są na poziomie wiedzy ze szkoły podstawowej. Mimo to sprawiają wiele problemu internautom. Oto jeden z przykładów.

Matematyka uznawana jest często za jeden z najtrudniejszych przedmiotów szkolnych. Wymaga ona znajomości wielu precyzyjnych reguł, a także logicznego oraz kreatywnego myślenia, zwłaszcza w przypadku trudniejszych zadań. Uczniowie narzekają często, że rozmaite kwestie są zbyt skomplikowane, a na lekcji nie poświęca się wystarczająco dużo czasu na ich wyjaśnienie.

Zagadki matematyczne robią furorę w sieci

Mimo częstych niemiłych wspomnień z przeszłości, wśród dorosłych już internautów dużą popularnością cieszą się zagadki matematyczne i logiczne. Możemy dzięki nim ćwiczyć mózg, a także w przyjemny, wciągający sposób spędzać wolne chwile w trakcie dnia.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się rozmaite równania. Wydają się bardzo proste i rzeczywiście, bywa, że są na poziomie szkoły podstawowej. Mimo to wywołują jednak spore dyskusje w sieci, a internauci spierają się odnośnie poprawnego wyniku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagadka matematyczna na poziomie podstawówki. Znasz wynik?

Jednym z takich przykładów jest równanie, które na pierwszy rzut oka wygląda na banalne:

140 : (5 + 2) - 6 = ?

Żeby poprawnie rozwiązać tę matematyczną zagadkę, należy przypomnieć sobie kolejność wykonywania działań. To właśnie w tym momencie wielu użytkowników popełnia błędy. Przypomnijmy – zgodnie z zasadami najpierw powinno się rozwiązywać działania, które znajdują się w nawiasach, następnie wykonywać potęgi, później mnożyć lub dzielić, a na końcu dodawać lub odejmować. Trzeba też pamiętać, żeby obliczenia zawsze wykonywać od lewej do prawej.

Zgodnie z tym, powinniśmy najpierw obliczyć działanie w nawiasie: 5 + 2 = 7. Później dzielimy 140 :7 = 20, a na koniec wykonujemy odejmowanie: 20 – 6 = 14. Z tego wynika, że prawidłowy wynik działania wynosi 14.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!