Zagadka matematyczna podzieliła sieć. Mało kto podaje dobry wynik

Zagadka matematyczna robi furorę w sieci
Zagadka matematyczna robi furorę w sieci
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

04.08.2023 14:46, aktual.: 04.08.2023 17:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zagadki matematyczne i logiczne to świetny sposób na poprawę kondycji mózgu. Warto więc rozwiązywać ich jak najwięcej. Często, chociaż wydają się one proste i są na poziomie ucznia podstawówki, wielu osobom sprawiają trudność.

Matematyka przez wielu uczniów jest uznawana za trudny przedmiot właściwie na każdym etapie nauczania. Na nic zdają się argumenty, że "królowa nauk" uczy logicznego myślenia - nie wywołuje to entuzjazmu również wśród absolwentów, którzy otwarcie przyznają, że podchodzili do niej na zasadzie "zakuć, zdać, zapomnieć". Tłumaczą, że po szkole na nic nie przydają im się wzory skróconego mnożenia, geometria czy inne zagadnienia.

Jednocześnie łamigłówki matematyczne, które mają na celu rozruszanie naszych szarych komórek, podbijają ostatnio sieć i dostarczają sporych emocji. Potrzeba do nich jedynie elementarnej wiedzy.

Zagadka matematyczna podbija sieć

Zagadki matematyczne i logiczne często pozornie wydają się bardzo proste. Nic dziwnego - rzeczywiście rzadko kiedy są one na poziomie wyższym niż poziom szkoły podstawowej. W praktyce jednak wśród dorosłych wywołują one sporo kontrowersji – internauci często kłócą się na temat prawidłowego wyniku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podobnie jest z zagadką, która ostatnio robi furorę w sieci. Chociaż na pierwszy rzut oka nie wygląda na skomplikowaną, użytkownicy są jednak podzieleni co do właściwej odpowiedzi.

5 - 5 x 5 + 5 = ?

Zagadka matematyczna. Jak ją rozwiązać?

Jak rozwiązać to równanie? Kluczowa jest tutaj znajomość kolejności wykonywania działań. Zgodnie z nią najpierw wykonujemy działania w nawiasach, później mnożenie lub dzielenie według kolejności pojawiania się w działaniu, a na końcu dodawanie lub odejmowanie.

Internauci sprzeczają się o dwa wyniki: -5 oraz -15. Żeby dowiedzieć się, który z nich jest prawdziwy, powinniśmy najpierw wykonać mnożenie (5 x 5 = 25), a następnie pozostałe działania po kolei (5 – 25 + 5). Otrzymamy zatem wynik –15.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (171)
Zobacz także