ModaZagubione buty księżnej i pierwszy list od księcia Karola trafiają na aukcję! Cena? 2,5 tysiąca złotych

Zagubione buty księżnej i pierwszy list od księcia Karola trafiają na aukcję! Cena? 2,5 tysiąca złotych

Zagubione buty księżnej i pierwszy list od księcia Karola trafiają na aukcję! Cena? 2,5 tysiąca złotych
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Gegodeju
Paulina Brzozowska
16.06.2017 13:16, aktualizacja: 17.06.2017 09:38

Buty księżnej Diany Spencer trafiły na aukcję. Ich cena wywoławcza to 500 funtów, czyli ok. 2,5 tys. złotych. Do butów dołączony jest również bardzo osobisty list, skierowany do księżnej przez księcia Karola tuż po ich pierwszym spotkaniu.

Białe buty z odkrytymi palcami odnalezione zostały w domu jednego z przyjaciół księżnej. Zakłada się, że znajdowały się tam od 1978 roku. Na worku, w którym je znaleziono, wyhaftowany jest emblemat z czerwoną literą "D", którym posługiwała się księżna.

Obraz
© dailymail.com

Obuwie nie należy jednak do królewskiej garderoby Diany. Nosiła je bowiem w czasach nastoletnich, kiedy pracowała jako pielęgniarka-wolontariuszka. Miała wtedy nie więcej niż 16 lat. Potwierdza to Chris Albury, pracujący w domu aukcyjnym Dominic Winter Auctioneers. – Patrząc na rozmiar, możemy śmiało stwierdzić, że buty były noszone przez Dianę w czasach jej młodości. Białe pantofelki mają rozmiar 38,5. Dorosła księżna nosiła z kolei 40,5 – wyjaśnia Albury.

Obraz
© Getty Images

Oprócz butów, na aukcję trafią też ręcznie pisane listy, które księżna wymieniała z księciem Karolem, zanim jeszcze zostali małżeństwem. Jeden z nich monarcha napisał do Diany tuż po pierwszej wizycie w jej rodzinnym domu.

Inny z kolei księżna wystosowała do swojego przyjaciela Dudleya Poplaka, architekta wnętrz. Został wysłany dzień po oficjalnym ogłoszeniu separacji królewskiej pary.

Przypominamy, że suknia Versace z garderoby Diany, która została wystawiona na aukcję w 2005 roku, sprzedała się za kolosalną sumę 800 tys. złotych.
Niestety obuwie księżnej z lat młodości warte jest nieco mniej niż królewskie kreacje. Co nie oznacza, że jej oddani fani nie będą nadzwyczaj hojni.