Trwa ładowanie...

Zakonnice produkują leki z marihuany. Mimo zakazu

Samozwańcze siostry są przekonane, że nie łamią prawa.

Share
Zakonnice produkują leki z marihuany. Mimo zakazu
Źródło: RUPLTY/x-news
d3mnvk7

Dwie samozwańcze zakonnice znane jako Siostry z Doliny (Sisters of the Valley), mimo zakazu handlu marihuaną w ich mieście, zdecydowały nie zaprzestawać własnej produkcji z konopi. Wytwarzają maści, nalewki i oleje.
- Miasto Merced wprowadziło zakaz handlu marihuaną, jednak nie sądzę, by to nas dotyczyło. Nasze leki to wyroby medyczne, nie są to substancje psychoaktywne - zapewnia siostra Darcy.

Siostry Kate i Darcy opracowały własną formułę zawierającą kanabidiol, który w odróżnieniu do tetrahydtrokanabinolu nie jest psychoaktywny. Produkty sióstr sprzedawane są na całym świecie. Tygodniowy dochód wynosi 10 tys. dolarów. Za jedno opakowanie trzeba zapłacić od 10 do 95 dolarów.

Temat wykorzystania marihuany w lecznictwie budzi spore kontrowersje. I choć ma wielu zwolenników, należy pamiętać, że substancja ta zostawia wiele skutków ubocznych, w tym pogorszenie pamięci, a nawet choroby psychiczne. Jak czytamy w Newsweeku, prof. Wayne Hall, doradca Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest przekonany, że uzależnionych od marihuany znacznie trudniej wyleczyć niż heroinistów.

d3mnvk7

Podziel się opinią

Share
d3mnvk7
d3mnvk7