Nie daj się nabić w butelkę. W sklepie wykonaj banalny test

Nie daj się nabić w butelkę. W sklepie wykonaj banalny test

Jak wybrać najlepszy papier toaletowy? - zdjęcie ilustracyjne
Jak wybrać najlepszy papier toaletowy? - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
27.03.2024 11:49, aktualizacja: 27.03.2024 13:32

Papier toaletowy jest nieodzownym elementem naszej codziennej higieny. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele opcji produktów do wyboru. Czasem możemy nabrać się na podstępne sztuczki producentów, którzy nawijają na rolkę coraz mnij papieru. Jak rozpoznać takie egzemplarze?

Wiele osób szuka różnych sposobów na oszczędzanie, w tym na papierze toaletowym. Niestety, niektóre z tych metod mogą okazać się pułapką. Producenci papieru toaletowego, podobnie jak producenci np. chipsów, stosują pewne sztuczki, które mogą wprowadzić konsumentów w błąd. Chociaż opakowania papieru toaletowego wyglądają tak samo jak zawsze, produktu jest w nich coraz mniej. Jak nie dać się nabrać?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kupujesz? Oszczędzaj na wybranych produktach

Autorzy raportu "Indeks cen w sklepach detalicznych" zapowiadają, że koszyk z podstawowymi produktami zdrożeje przed świętami wielkanocnymi o ok. 3 proc. rok do roku. Choć to zdecydowanie mniej niż w zeszłym roku, kiedy podwyżki u szczytu inflacji wynosiły nawet 20 proc., nadal warto szukać sposobów na oszczędzanie.

W jaki sposób pozostawić w portfelu nieco więcej pieniędzy? Możemy na przykład zwrócić większą uwagę na wybór papieru toaletowego. Niektórzy producenci stosują taktykę luźnego nawijania papieru, co sprawia, że rolka wydaje się grubsza, niż jest w rzeczywistości. Może się zdarzyć, że paczka zawierająca 16 rolek ma mniej papieru niż ta, w której jest ich tylko osiem. Dlatego warto zwrócić uwagę na jeden szczegół, który może pomóc w rozpoznaniu takich wadliwych egzemplarzy.

Kupujesz papier toaletowy? Wybierz ten, który starczy na dłużej

Jak więc sprawdzić, który papier toaletowy jest najbardziej wydajny? Najdokładniejszym sposobem jest obliczenie ilości papieru na rolce, poprzez przemnożenie liczby listków przez długość jednego z nich. Ale to tylko teoria, ponieważ nikt w sklepie nie ma czasu na takie obliczenia. Niektórzy producenci umieszczają taką informację na opakowaniu, gdzie znajdziemy nie tylko liczbę listków, ale również długość rolki w metrach. Niestety, nie zawsze tak jest.

Jeśli producent nie podaje długości rolki na opakowaniu, można skorzystać z prostego triku. Wystarczy ścisnąć rolkę w rękach. Jeśli łatwo się ugina, to jest to zły znak. Oznacza to, że listki są krótkie, a papier jest luźno nawinięty, co skutkuje mniejszą ilością papieru. Dlatego warto wybrać rolkę, która podczas ściskania stawia największy opór. To może oznaczać, że papier jest ciasno nawinięty i jest go więcej.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta