LudzieZapach, którego nienawidzą. Kuna wyniesie się w mig

Zapach, którego nienawidzą. Kuna wyniesie się w mig

Kuny to na pierwszy rzut oka bardzo urocze stworzenia, które są w jednak stanie dokonać poważnych szkód, zwłaszcza w samochodzie. Podpowiadamy, jak pozbyć się szkodnika w skuteczny, ale i humanitarny sposób.

Istnieją sposoby na bezbolesne pozbycie się kun
Istnieją sposoby na bezbolesne pozbycie się kun
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | DANNY SKOWRONEK

Kuna to niewielki ssak z rodziny łasicowatych. Choć z wyglądu wydaje się być niewinna, jest w stanie dokonać poważnych zniszczeń, zarówno w domu, samochodzie jak i w ogrodzie. Jeśli chcesz się jej pozbyć, nie wyrządzając krzywdy, skorzystaj z kilku patentów.

Dlaczego kuny uważane są za szkodniki?

Kuny można spotkać nie tylko pod maskami aut, ale też i w ogrodzie czy domu. W ogrodzie szukają pożywienia, bowiem żywią się wiśniami, winogronami czy morwą, a także myszami, chrząszczami czy błonkówkami. W domach i w autach szukają schronienia, gdzie mogłyby stworzyć swoje gniazdo. Niestety, ich obecność w ogrodzie, aucie czy domu nie zwiastuje niczego dobrego. Kuny to prawdziwe szkodniki. Przegryzają kable w aucie, gryzą meble i niszczą plony, a do tego pozostawiają za sobą nieprzyjemny, długo unoszący się zapach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W internecie czy w sklepach ogrodniczych można znaleźć pułapki na kuny. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ przysparzają one zwierzęciu ogromnego cierpienia. Zamiast tego, lepiej sięgnąć po produkty, które odstraszą kunę z zajmowanego przez nią miejsca.

Połóż to pod maską. Kuna ucieknie w popłochu

Kuny to zwierzęta, które są wyjątkowo wrażliwe na zapachy. Niektóre aromaty je przyciągają, a niektóre odstraszają. Jeśli chcesz przepędzić kunę, połóż w zajmowane przez nią miejsce miętę pieprzową, laskę cynamonu czy plasterki cytryny. Kiedy tylko je poczuje, od razu ucieknie.

Jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się szkodnika, jednak wymaga on zakupu klatki albo transportera. Wystarczy, że w miejscu przebywania kuny położysz kłębek sierści kota lub psa. Zwabiona kuna podejdzie do pułapki. Wówczas trzeba jak najszybciej złapać zwierzę i włożyć je do klatki, a następnie wypuścić w lesie. Warto pamiętać, że kuny to z natury płochliwie stworzenia, więc ich złapanie wymaga sprytu i cierpliwości.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie