Blisko ludziZaparowane szyby w samochodzie? Zdziwisz się, co może pomóc

Zaparowane szyby w samochodzie? Zdziwisz się, co może pomóc

Istnieje domowy sposób na zaparowane szyby w samochodzie
Istnieje domowy sposób na zaparowane szyby w samochodzie
Źródło zdjęć: © Pexels
23.09.2022 20:53, aktualizacja: 26.09.2022 14:39

Jesienna i zimowa aura powoduje, że szyby w samochodzie często są zaparowane. Choć w sklepach znajdziemy wiele detergentów przeznaczonych do zapobiegania temu zjawisku, jednak nie zawsze ich cena jest adekwatna do jakości. Warto skorzystać więc z taniego, popularnego warzywa, które najprawdopodobniej każdy ma w kuchni.

Zaparowane szyby to uciążliwy problem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy różnice temperatur na zewnątrz i wewnątrz są duże. Zanim para całkowicie zniknie, często musi minąć trochę czasu, co dodatkowo generuje frustracje, gdy gdzieś się spieszymy. Para na szybie utrudnia także widoczność, a przy ogólnie trudnych, deszczowych lub zimowych warunkach na drodze może stanowić dodatkowe zagrożenie.

Preparatów i sposobów na ten powracający problem jest wiele. Warto jednak, zanim sięgniemy po chemiczne środki, wykorzystać mało znany, naturalny sposób. Jego dodatkowym atutem niewątpliwie jest też niska cena.

Ziemniak na zaparowane szyby w samochodzie

Prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że skutecznym sposobem na parujące szyby w samochodzie może być popularne w Polsce warzywo – czyli ziemniak. Choć zwykle kojarzy nam się z posiłkami, jego właściwości z powodzeniem można wykorzystać także w innym miejscu.

Najpierw trzeba go dokładnie umyć. Następnie przekroić i delikatnie poprzecierać nim szybę. Po kilku minutach wystarczy wytrzeć szybę papierem lub miękką ściereczką z mikrofibry w taki sposób, aby nie pozostawić smug i gotowe. Szyby nie powinny przez jakiś czas parować.

Analogicznie jak w przypadku szyb, ziemniaka można wykorzystać także do czyszczenia innych, szklanych powierzchni np. luster. Popularna bulwa poradzi sobie także z zardzewiałymi nożami. Te wystarczy wbić w ziemniaka, pozostawić na kilkanaście minut, a następnie dokładnie umyć.

Inne sposoby na uciążliwy problem

Zamiast ziemniaka, w ten sam sposób można wykorzystać także cebulę - obrać ze skórki, przekroić na pół, rozprowadzić na szybie i na końcu starannie wytrzeć. Należy jednak wziąć pod uwagę jej charakterystyczny zapach, który mimo wietrzenia, przez pewien czas i tak będzie utrzymywał się w samochodzie.

Podobny efekt można uzyskać za pomocą pianki do golenia, jednak cały proces jest nieco bardziej czasochłonny. Produkt wystarczy rozprowadzić na wewnętrznej stronie szyby, pozostawić na chwilę i dokładnie wytrzeć. W zależności od pogody, efekt utrzymuje się przez kilka dni.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta