Trwa ładowanie...
d2bi2xq
Informacja prasowa

Zapobiegaj uszkodzeniom włosów

Kiedy chcemy mieć fale i loki – sięgamy po lokówkę, by zwiększyć objętość fryzury – tapirujemy włosy, aby zmienić odcień – decydujemy się na koloryzację. Niestety perfekcyjny wygląd wymaga zabiegów, które mogą spowodować uszkodzenie struktury naszych włosów, a w konsekwencji ich przesuszenie, łamliwość, a także rozdwajanie się końcówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapobiegaj uszkodzeniom włosów
(123RF)
d2bi2xq

Kiedy chcemy mieć fale i loki – sięgamy po lokówkę, by zwiększyć objętość fryzury – tapirujemy włosy, aby zmienić odcień – decydujemy się na koloryzację. Niestety perfekcyjny wygląd wymaga zabiegów, które mogą spowodować uszkodzenie struktury naszych włosów, a w konsekwencji ich przesuszenie, łamliwość, a także rozdwajanie się końcówek. Wszyscy znamy stare przysłowie: „lepiej zapobiegać niż leczyć”, jednak gdy chodzi o nasze fryzury, wiele z nas po prostu nie godzi się na kompromis.

Na szczęście dzięki nowej kolekcji Pantene możemy cieszyć się stylizacją, nie martwiąc się o konsekwencje. Linia Pantene Expert Keratin Repair w zaledwie 2 minuty naprawi uszkodzenia powstałe w przeciągu 2 lat oraz zabezpieczy nasze włosy przed kolejnymi. Teraz możesz tworzyć najrozmaitsze stylizacje bez obaw o kondycję swoich włosów.

Dla naukowców Pantene od zawsze najważniejszą kwestią było zdrowie włosów, jednak do czasu niedawno poczynionych postępów w zakresie technologii laboratoryjnej nie byli oni w stanie wykryć uszkodzeń wewnątrz włosa w początkowym stadium. Obecnie naukowcy Pantene mogą zajrzeć w głąb włosa, wykrywając oraz naprawiając zmiany, zanim pojawią się one na jego powierzchni.
Przy użyciu najnowszych, zaawansowanych narzędzi, naukowcy Pantene przeanalizowali sposób, w jaki włosy tracą keratynę, czyli kluczowe proteiny w procesie tworzenia struktury rdzenia włosa. Odkryli oni, że uszkodzony włos może tracić do trzech razy więcej protein, niż włos zdrowy. W konsekwencji włosy stają się osłabione i narażone na jeszcze poważniejsze uszkodzenia.

d2bi2xq

To właśnie odkrycie „efektu keratyny” doprowadziło do opracowania nowej technologii linii Pantene Expert Keratin Repair. Dzięki niej, nowe produkty przywracają gładkość włosom, sprawiają, że zyskują one odporność na uszkodzenia i chronią przed kolejną utratą protein. Zasadniczym elementem tej podwójnej funkcji jest specjalistyczny skład triple-blend, zawierający unikalną kombinację polimerów ochronnych, które pokrywają każdy włos cienką warstwą chroniącą je od nasady aż po same końce. Powłoka ta naprawia i uszczelnia każde pojedyncze pasmo, chroniąc proteiny i zapobiegając ich utracie (szczególnie keratyny).

Im dłuższy włos, tym więcej uszkodzeń gromadzi w sobie w wyniku działania czynników zewnętrznych, a uszkodzenia włosów wymagają zaawansowanej pielęgnacji regenerującej. Rygorystyczne i niezależne testy laboratoryjne przeprowadzone przez Textile Research Institute w Princeton wykazały, że technologia nowej kolekcji Pantene Expert Keratin Repair jest w stanie cofnąć uszkodzenia powstałe nawet w ciągu 2 lat.

Dr Jeni Thomas, członkini Pantene Hair Research Institute oraz główny naukowiec Pantene, wyjaśnia: Na włosach charakteryzujących się dwuletnimi zniszczeniami zastosowano odpowiednią kurację Pantene Keratin Repair, po czym zaobserwowano wygładzenie końcówek. Okazało się, że uszkodzenia powstałe w ciągu dwóch lat zostały odbudowane, a ogólny stan włosów uległ istotnej poprawie w 2 minuty.

Jako osoba, która widzi, jakie uszkodzenia powoduje na co dzień nadmierna stylizacja i zabiegi chemiczne, globalny ambasador Pantene i topowy stylista gwiazd, Danilo, jest pod wrażeniem osiągniętych rezultatów: Większość kobiet posiada suszarkę, lokówkę i prostownicę, w czym nie ma nic złego, dopóki dbasz o swoje włosy. Trzeba uporać się ze źródłem problemu, poprzez naprawę już powstałych uszkodzeń, a także zapobiegać dalszym uszkodzeniom. Tak właśnie działa Pantene Keratin Repair.

Kolekcja PANTENE EXPERT KERATIN REPAIR:
* SZAMPON KERATYNOWA REGENERACJA* – zaawansowana formuła szamponu keratynowa Regeneracja nie tylko myje włosy, ale również pomaga im odzyskać gładkość i naprawia 2 lata uszkodzeń w 2 minuty.

* ODŻYWKA KERATYNOWA REGENERACJA* – odżywka do włosów bardzo zniszczonych. Naprawia 2 lata uszkodzeń włosów już w 2 minuty. Potrójna formuła odżywcza chroni włosy przed codziennymi uszkodzeniami spowodowanymi czesaniem i stylizacją.

d2bi2xq

* 2-MINUTOWA WZMACNIAJĄCA MASKA DO WŁOSÓW – KERATYNOWA REGENERACJA* – naprawia 2 lata uszkodzeń włosów już w 2 minuty. Zaawansowana formuła keratynowa działa jak naturalna warstwa ochronna włosa, zapewniając mu nawilżenie i chroniąc przed uszkodzeniami.

* SERUM NA ROZDWOJONE KOŃCÓWKI – KERATYNOWA REGENERACJA* – pomaga naprawić rozdwojone końcówki i zapobiega ich rozdwajaniu się dzięki zaawansowanej formule z keratyną. Przeznaczona do włosów zniszczonych, z rozdwojonymi końcówkami.

d2bi2xq

Podziel się opinią

Share

d2bi2xq

d2bi2xq