Zapozowała na ściance. Uwagę zwraca dodatek z politycznym przesłaniem

Zapozowała na ściance. Uwagę zwraca dodatek z politycznym przesłaniem

Dorota Stalińska na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Dorota Stalińska na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
19.12.2023 10:15, aktualizacja: 19.12.2023 10:27

Dorota Stalińska była jedną z wielu gwiazd, które pojawiły się na gali rozdania nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W stylizacji aktorki uwagę zwraca jeden szczegół. 70-latka postawiła na wymowny dodatek.

W poniedziałek, 18 grudnia, w Warszawie odbyła się gala rozdania Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Na wydarzeniu pojawili się m.in. Jerzy Skolimowski, Grażyna Torbicka, Krystyna Morgenstern, Ilona Łepkowska oraz Dorota Stalińska.

Aktorka znana z filmów takich jak "Krzyk", "Bez miłości", "Ryś" czy "Seksmisja", od wielu lat związana jest z polityką. Nie dziwi więc fakt, że gdy tylko ma okazję, publicznie pokazuje swoje poglądy. Nie inaczej było podczas ostatniej gali rozdania nagród SFP. Na klapie jej czerwonej kurtki pojawiła się charakterystyczna przypinka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dorota Stalińska z przypinką "konstytucja"

Ostatnio widzowie mieli okazję podziwiać ją na dużym ekranie w roli Jagustynki w "Chłopach". Oprócz pracy przed kamerą Dorota Stalińska czynnie bierze udział w życiu politycznym. W ostatnich wyborach do Sejmu kandydowała z listy Trzeciej Drogi, nie udało jej się jednak dostać do parlamentu.

Brak mandatu poselskiego nie oznacza, że artystka zaprzestała działań politycznych. 70-latka wciąż promuje swoje poglądy. Na gali Stowarzyszenia Filmowców Polskich pojawiła się w kurtce z wymowną przypinką z napisem "konstytucja". Hasło to przez lata było głoszone przez partie opozycyjne wobec PiS.

Dorota Stalińska podczas Gali Rozdania Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Dorota Stalińska podczas Gali Rozdania Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich© AKPA | AKPA

W Sejmie chciała zajmować się konkretną dziedziną

Dorota Stalińska polityką zajmuje się od kilkunastu lat. Jeszcze w latach 90. pełniła funkcję członka Sejmiku Samorządowego Województwa Warszawskiego, natomiast od 2014 roku sprawuje mandat radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, reprezentując PSL. W 2015 roku ubiegała się o mandat poselski z ramienia tejże partii, jednakże nie odniosła wówczas sukcesu.

W tegorocznych wyborach Dorota Stalińska uzyskała dokładnie 10 068 głosów i zajęła trzecie miejsce w okręgu wyborczym numer 20. W jednym z wywiadów artystka podkreśliła, że marzyła o pracy w ministerstwie kultury. Mimo tego, że nie zasiadła w sejmowych ławach, przyznała, że po ogłoszeniu wyników czuła, że spełniła swój obywatelski obowiązek.

Dorota Stalińska zapozowała w czerwonej stylizacji. Do kurtki przypięła znaczek "konstytucja"
Dorota Stalińska zapozowała w czerwonej stylizacji. Do kurtki przypięła znaczek "konstytucja"© AKPA | AKPA

Aktorka w 2021 roku promowała także udział w ogólnopolskim projekcie obywatelskim Tour de Konstytucja, który przybliża społeczeństwu doniosłość ustawy zasadniczej, propaguje wiedzę o prawach i wolnościach obywatelskich oraz o najważniejszych przywilejach zagwarantowanych przez Konstytucję RP.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta