Trwa ładowanie...
d6b8vok

Zasady bezpiecznego farbowania włosów

Jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość ekspertów twierdziła, że farbowanie włosów może przynieść im więcej szkody niż pożytku. Obecnie, specjaliści nie są już tak radykalni w swoich opiniach dotyczących koloryzacji. Okazuje się bowiem, że pamiętając o kilku prostych zasadach, możemy farbować włosy bez większych szkód

Share
d6b8vok

Jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość ekspertów twierdziła, że farbowanie włosów może przynieść im więcej szkody niż pożytku. Obecnie, specjaliści nie są już tak radykalni w swoich opiniach dotyczących koloryzacji. Okazuje się bowiem, że pamiętając o kilku prostych zasadach, możemy farbować włosy bez większych szkód.

Jeśli chcesz, żeby zmiana koloru włosów nie odbiła się znacząco na ich kondycji, powinnaś sporo uwagi przykładać do wyboru odpowiedniego produktu. Eksperci alarmują, aby szerokim łukiem omijać preparaty, które zawierają amoniak i jego pochodne. Obecność tych substancji w składzie farby może sprawić, że kondycja twoich włosów widocznie pogorszy się po zabiegu. Farbowanie włosów produktami, które nie zawierają amoniaku jest dla włosów znacznie bezpieczniejsze.

Zbawienna moc olejków
Co więcej, niektóre farby zawierają substancje, które przy okazji zabiegu potrafią odżywiać włosy. Jeśli chcesz, aby po zmianie koloru, twoja fryzura wciąż wyglądała zdrowo i lśniąco, wykonaj farbowanie włosów na przykład produktami Garnier Color Naturals. Preparaty z tej linii zawierają aż trzy korzystnie wpływające na kondycję włosów olejki: z oliwek, awokado i karite. Dzięki zastosowaniu tej formuły twoje włosy są odżywione, elastyczne, a kolor utrzymuje się na nich dłużej.

d6b8vok

Jeśli już wybierzesz farbę, która zapewni ci wymarzony kolor, nie zapominaj o sprawach technicznych. Bardzo ważne jest m.in. wykonanie próby uczuleniowej na kilka (bądź kilkanaście) godzin przed zabiegiem. Ponadto, warto pamiętać, aby przed aplikacją farby zabezpieczyć skórę dłoni. W większości przypadków producenci dodają do opakowania parę jednorazowych rękawiczek.

Nie chomikuj i nie mieszaj!
I na koniec bardzo ważna zasada – eksperci ostrzegają przed mieszaniem ze sobą farb, które zostały kupione w drogerii. Ponadto, jeśli w trakcie zabiegu nie zużyłaś całego produktu, jego pozostałości należy wyrzucić. Tymczasem, zdarza się często, że niektóre panie przechowują je po to, aby wykorzystać przy kolejnym farbowaniu. Istotne jest również to, żeby przestrzegać czasu trzymania produktu na włosach.

Farbowanie włosów nie jest trudnym zabiegiem. Jeśli dostosujesz się do powyższych zasad przez długi czas będziesz mogła cieszyć się pięknym kolorem włosów.

d6b8vok

Podziel się opinią

Share
d6b8vok
d6b8vok