Trwa ładowanie...
d3sj8nk

Zaszła w nieplanowaną ciążę. Boi się o swoją karierę zawodową

Kobieta zaszła w nieplanowaną ciążę. Ma w związku z tym wiele obaw. "Nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Mój narzeczony zarabia 6 tys. i to jest nasze główne źródło dochodu. Mamy 2-pokojowe mieszkanie, dla rodziny to trochę mało oraz dwa auta na utrzymaniu" – wylicza. Przyszła mama boi się również o swoją karierę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży. Nie planowała tego
Kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży. Nie planowała tego (123RF)
d3sj8nk

Na naszym forum Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym jedna z internautek opisuje swoje problemy. Kobieta ma 26 lat i od 6 lat związana jest ze starszym o kilka lat mężczyzną. Para mieszka razem od roku. Można powiedzieć, że dopiero się poznaje – wcześniej z powodu studiów i pracy partnerzy spotykali się głównie w weekendy. Kilka dni temu okazało się, że autorka wątku jest w ciąży. Kobieta boi się, że posiadanie dziecka odbije się na karierze zawodowej jej oraz partnera.

"Czy ciąża zniszczy nam życie?"

"Dwa dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wpadliśmy, nawet nie wiem, jak i kiedy. Zabezpieczaliśmy się. Mój partner jeszcze nic nie wie. Wczoraj powiedziałam o ciąży mojej kuzynce. Ta stwierdziła, że dziecko i poświęcenie związane z wychowaniem go, zniszczy nasze życie zawodowe i chęć rozwoju" – pisze autorka wątku.

d3sj8nk

"Boję się jego reakcji. Czy naprawdę nie można wychować dziecka we dwoje tak, aby rodzice równocześnie rozwijali się w sferze zawodowej? Drogie mamy pocieszcie mnie. Czy ciąża zniszczy nam życie?" – pyta.

Para ma 6 tys. zł dochodu i dwa auta na utrzymaniu

Kobieta dodaje, że w przyszłości chciałaby mieć dziecko, ale wydaje jej się, że nie dojrzała jeszcze do tak odpowiedzialnej roli. Jest przerażona.

"Nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Mój narzeczony zarabia 6 tys. i to jest nasze główne źródło dochodu, bo moja pensja aplikanta jest śmiesznie niska. Mamy 2-pokojowe mieszkanie, dla rodziny to trochę mało, dwa auta na utrzymaniu" – wylicza kobieta. Dodaje jednak, że nie rozważa usunięcia ciąży, ani oddania dziecka do adopcji.

d3sj8nk

Trzeba dzielić się obowiązkami

Internautki nie miały wątpliwości. Panie jednogłośnie stwierdziły, że skoro kobieta zaszła już w ciążę, to nie ma nad czym się zastanawiać i trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje zachowanie.

"Nie sugeruj się zdaniem kuzynki. Będzie trochę ciężej, ale dacie radę. Jedno dziecko to nie katastrofa" – pisała jedna z forumowiczek. Użytkowniczki Kafeterii dodały również, że przy odpowiednim podziale obowiązków z powodzeniem można łączyć posiadanie dziecka z rozwojem kariery zawodowej. "Trzeba umieć iść na kompromisy. Zawsze jest coś kosztem czegoś" – podsumowała jedna z pań.

d3sj8nk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sj8nk

Podziel się opinią

Share
d3sj8nk
d3sj8nk