WP

Ma 42 lata i mieszka z rodzicami. Kobieta nie ma już siły

"Po prostu czasami czuję się jak dziecko, które nie może o pewnych sprawach decydować samodzielnie. Nie mam siły" – pisze 42-latka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta opisuje swoje problemy na forum Kafeteria WP
Kobieta opisuje swoje problemy na forum Kafeteria WP (123RF)
WP

Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym jedna z pań opisuje swoje problemy mieszkaniowe. Internautka ma 42 lata i wciąż mieszka z rodzicami. Kobieta nie ma partnera ani znajomych. Podkreśla również, że nawet gdyby miała, to nie wiedziałabym dokąd ich zaprosić. W końcu w pokoju obok zawsze siedzi jej matka i ojciec.

"Mieszkam w małej miejscowości i tu też pracuję. W mieście nie ma mieszkań na wynajem, przynajmniej takich, które można byłoby wynająć na dłużej. Poza tym w pojedynkę ciężko byłoby samemu opłacić czynsz" – pisze forumowiczka.

WP

Okazuje się, że podobny problem ma wiele osób mieszkających w mniejszych miejscowościach. Część internautek zwróciła uwagę na to, że w mieszkaniu z rodzicami nie ma nic złego. Na randki oraz na spotkania ze znajomymi można umawiać się w kawiarni czy na świeżym powietrzu.

Panie podkreślały, że brak własnego mieszkania nie oznacza wcale całkowitej rezygnacji z życia towarzyskiego. Jedna z pań dodała nawet, że kiedyś wszyscy mieszkali z rodzicami i nikt nie miał z tym żadnego problemu.

"A to taki wstyd, że mieszkasz z rodzicami? Dawniej to było oczywiste, całe rodziny mieszkały razem. Wszyscy wychodzili na ludzi, nie to, co dziś. Może twoi rodzice będą potrzebowali wkrótce pomocy, więc dobrze, że będziesz w pobliżu. W końcu kogo mają prosić? Sąsiadów? Dostaniesz kiedyś mieszkanie w spadku, więc nie widzę sensu wynajmować pokoju czy mieszkania" – napisała.

Po chwili autorka wytłumaczyła, że nie chodzi tylko o wspólne mieszkanie – kobietę denerwuje, że nie ma żadnego wpływu na remont i wystrój mieszkania. "Po prostu czasami czuję się jak dziecko, które nie może o pewnych sprawach decydować samodzielnie. Nie mam siły" – wytłumaczyła kobieta.

WP

Wiele pań rozumiało jednak jej problem. Forumowiczki sugerowały wynajem mieszkania. Podkreślały, że w mniejszych miejscowościach nieruchomości są dużo tańsze i czasami można znaleźć prawdziwe okazje.

W przypadku, gdyby cena i tak była za wysoka, panie proponowały, aby autorka wątku zastanowiła się nad współdzieleniem z kimś mieszkania. Wtedy cena pokoju powinna zamknąć się w kilkuset złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Tradycyjnie Pyszne" z Natalią Paździor: przepis na bezę czekoladową

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP