Trwa ładowanie...
d3zu221
Informacja prasowa
zatoka sztuki

Zatoka Sztuki - propozycje na maj i czerwiec

Maj i czerwiec w Zatoce Sztuki zapowiadają się interesujące. Wielbiciele rozrywki i sztuki będą mogli znaleźć coś dla siebie. Spektakle kabaretowe Tadeusza Rossa, wystawę prac Walentyny Szoby, projekty artystyczne. O tym, co nowego zobaczyć będzie można w Zatoce Sztuki przeczytacie poniżej.

Share
d3zu221

Maj i czerwiec w Zatoce Sztuki zapowiadają się interesujące. Wielbiciele rozrywki i sztuki będą mogli znaleźć coś dla siebie. Spektakle kabaretowe Tadeusza Rossa, wystawę prac Walentyny Szoby, projekty artystyczne. O tym, co nowego zobaczyć będzie można w Zatoce Sztuki przeczytacie poniżej.

1. Tadeusz Ross - JESTEM KAWAŁ CHŁOPA /// spektakl kabaretowy
02.05.2014 godz. 18:00
Tadeusz Ross zaprasza na spektakl kabaretowy:
JESTEM KAWAŁ CHŁOPA
występują:
TADEUSZ ROSS (w wielu postaciach)
scenariusz i reżyseria: Tadeusz Ross
kierownictwo muzyczne: Aleksander Nowacki
zdjęcia: Jacek Wykowski

„Gdy Twego losu dziś nie stać na gest, Trzeba mu szczęście skraść, Bo nasze życie sceną jest, Czas do teatru wpaść !”

d3zu221

W trakcie toczącej się akcji, usłyszą Państwo monologi, dialogi (sam ze sobą), polskie i światowe przeboje, żarty i utwory dotyczące tego co dzieje się we współczesnej Polsce. A także trochę... refleksji i zamyślenia.

Wszystko to w wykonaniu Tadeusza Rossa – mistrza kabaretu, wybitnego aktora, piosenkarza, satyryka, autora scenariusza i monologów a także większości piosenek w tym spektaklu.

Całość spektaklu jest mieszaniną satyry obyczajowej przeplataną absurdem, którym aż paruje polska rzeczywistość.

Gdy na widowni gasną światła, z głośnika płynie głos:
Ale ten spektakl nie jest wirtualny. Za chwilę zobaczą państwo artystę, który przez wiele lat umilał państwu życie, bawił Was i wzruszał. Jego słynne „Słońce w kapeluszu”, „Co tak syczy ?” i „Zulu Gula”, to tylko znaczące wydarzenia w jego bogatej artystycznej przeszłości. Przed państwem, na żywo, legenda polskiej sceny kabaretowej – TADEUSZ ROSS !!!

d3zu221

Spektakl się zaczyna...

DOBRA ROZRYWKA W DOBRYM STYLU WARTO OBEJRZEĆ !
Wstęp wolny!!!
http://www.mcka.pl/aktualnosci/wiecej/916.html

2. Wystawa prac Walentyny Szoby /// Wernisaż

wystawa 9-23.05.2014 r. wernisaż 09.05.2014 r.
Walentyna Szoba to niezwykła białoruska artystka, przedstawiająca w swych grafikach i obrazach fascynujący świat fantazji. W swoich pracach nawiązuję do mitologii, baśni i średniowiecznych legend.

Podczas rezydencji w Zatoce Sztuki, Walentyna Szoba stworzyła serię prac zainspirowanych dniem codziennym. Obrazy artystki będzie można podziwiać do 23.05.2014 r.

d3zu221

3.Piątkowe Koncerty Zatokowe- Brenzee Project

02.05.2014 r. godz. 19:00
W majówkowy piątek zapraszamy Was na koncert duetu Brenzee Project, czyli Agnieszki Brenzak (wokal) i naszego częstego gościa Grzesia Kusio (gitara).

Brenzee Project wieczór wypełni nam dźwiękami funku, soulu i popu, a nasz Szef Kuchni i nasi barmani postarają się jak zwykle rozpieścić wasze podniebienia.

Wstęp tradycyjnie wolny
Zapraszamy!
https://www.facebook.com/events/517976708313026/

d3zu221

* 4.Trwa nabór projektów artystycznych /// Festiwal Sopot Fringe*
Festiwal Sopot Fringe 28-29.06.2014

Fringe to miejsce dla artystów nowej generacji, którzy ośmielają się odbiegać od popularnej normy, eksperymentować z przestrzenią i myślą, stawiać wyzwania publiczności, wplatać sztukę w życie codzienne, przekraczać granice rodzaju i formy. Dla publiczności jest to miejsce spotkania z „tu i teraz” oraz „jutra” sztuki. Fringe to metaforycznie pasja życia i tworzenia. Hasłem przewodnim IV edycji Festiwalu jest "Tworzymy na krawędzi". Głównymi przestrzeniami festiwalowymi są Zatoka Sztuki i Park Północny w Sopocie. Trwa nabór projektów artystycznych, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu. Formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem http://fringe.mcka.pl/?page_id=553 należy przesłać do dnia 1 maja 2014 r.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi będzie Letni Kiermasz Mody&Designu, który odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2014 w Zatoce Sztuki w Sopocie.

Zapraszamy wszystkich chętnych twórców i projektantów do wysyłania zgłoszeń za pomocą formularza dostępnego pod adresem: http://www.jotformeu.com/form/40842671047353 http://www.mcka.pl/aktualnosci/wiecej/912.html

d3zu221

5. SUPERNOWA
Supernowa to program skierowany do artystów poniżej 30 roku życia, którzy nie mieli więcej niż trzech wystaw indywidualnych i pięciu zbiorowych. W ten sposób Zatoka Sztuki chce promować młodych ludzi u progu swej kariery twórczej.

Program Supernowa jest realizowany od roku 2012, a udział w nim do tej pory wziel Michał "Biedrona" Biedrzycki, Mirosława Świtalska i Magdalena Mrozik.

Obecnie trawa otwarty nabór do kolejnych edycji, które odbędą się w roku 2014

Regulamin:
Aby wziąć udział w wystawie należy przesłać swoje zgłoszenie pod adres: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com

d3zu221

W skład zgłoszenia powinny wchodzić:
-krótkie cv artystyczne
-dokumentacja wybranych prac artystycznych
-projekt wystawy i opis wystawy (z takich dziedzin jak, malarstwo, rysunek, fotografia, grafika, instalacja-występują ograniczenia gabarytowe)

Z pośród nadesłanych prac rada programowa wybierze zwycięski projekt, który zostanie zaprezentowany na wystawie.

Autor zostanie poinformowany o wyborze jego projektu co najmniej na miesiąc przed wystawą.

Miejscem wystawy jest ściana w restauracji w Zatoce Sztuki o wymiarach 10m x 2,7m która pełni rolę wystawienniczą w Zatoce sztuki od momentu jej otwarcia.

Artysta zostanie zaproszony do Sopotu, Zatoka Sztuki zapewnia nocleg, pomoc przy montażu, zwrot kosztów podróży oraz transportu prac do 500 zł organizację wernisażu wraz z poczęstunkiem, promocję projektu oraz jego dokumentację.

Artysta powinien zapewnić: prace zgłaszane do projektu, na 2 tygodnie przed wystawą, projekt plakatu wystawy ( wraz z miejscem na logo sponsorów i patronów medialnych), który musi zostać zaakceptowany przez Zatokę Sztuki, tekst dla mediów i do publikacji, inne informacje i materiały niezbędne do promocji wydarzenia.

* 6. "Spokojnie, to tylko muzyka"- Jacek Wójcicki*
31.05.2014, godz. 19.00

"Spokojnie, to tylko muzyka" - jest to cykl koncertów dla wielbicieli łagodnych dźwięków i poetyckich tekstów.

Cykl zainauguruje koncert Jacka Wójcickiego, który od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową.

Obdarzony talentem aktorskim i głosem o tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Bilety: 65 zł pula 100 biletów/ 75 zł po wyczerpaniu puli ilość miejsc ograniczona

Partnerem strategicznym Zatoki Sztuki jest LOTTO

d3zu221

Podziel się opinią

Share
d3zu221
d3zu221