Zdjęcie Ukrainki wstrząsnęło światem. Niedługo czeka ją kolejna operacja

Zdjęcie Ukrainki wstrząsnęło światem. Niedługo czeka ją kolejna operacja

Olena Kuryło ma szansę odzyskać wzrok
Olena Kuryło ma szansę odzyskać wzrok
Źródło zdjęć: © Getty Images | Getty Images
06.11.2022 12:15, aktualizacja: 06.11.2022 12:58

Kiedy zdjęcie 52-letniej Oleny Kuryło obiegło media, internauci nie kryli przerażenia. Ukrainka, która poniosła poważne obrażenia w wyniku ataku rakietowego Rosjan na Charków, stała się symbolem cierpienia niewinnych ludzi napadniętych przez agresora ze wschodu. Olena przez pewien czas leczyła się w Polsce. Teraz lekarze z Wielkiej Brytanii niosą jej nową nadzieję.

Olena Kuryło jest ukraińską nauczycielką. Chwytające za serce fotografie, na których widzimy Olenę, zszokowały ludzi z całego świata. Kobieta ma na nich zakrwawioną twarz oraz głowę przewiązaną prowizorycznym bandażem. Mimo ogromu nieszczęścia 52-latka posyła blady uśmiech w stronę obiektywu. Pocisk wystrzelony przez Rosjan zniszczył jej dom i spowodował poważne problemy zdrowotne. Portret Ukrainki wywołuje wiele emocji. Daily Mail przywołał jej historię i mówi o prawdziwym przełomie w leczeniu.

Straciła wzrok. Szybka reakcja lekarzy zapobiegła najgorszemu

Kuryło najpierw znalazła się w Polsce, gdzie lekarze robili wszystko, co w ich mocy, aby Olena odzyskała wzrok. Chirurdzy przeprowadzili skomplikowaną operację, która trwała trzy i pół godziny. Polacy ocalili wzrok Ukrainki. Olena podjęła pracę jako wolontariuszka i prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci. Wciąż jednak mierzyła się z ogromną traumą oraz nawracającymi koszmarami. Niestety, pojawiły się komplikacje, a w pewnym momencie możliwości naszych specjalistów się skończyły.

Wtedy właśnie zadecydowano o tym, że Olena powinna jak najszybciej skonsultować się ze specjalistami przodującymi w dziedzinie okulistyki. W trybie praktycznie natychmiastowym Ukraince załatwiono wizę do Wielkiej Brytanii. Dzięki nieocenionej pomocy Mail Force dla Ukraine Appeal zebrano pieniądze potrzebne na leczenie. 52-latka odbyła podróż na Wyspy, aby po raz kolejny zawalczyć o zdrowie.

Specjalista z Wielkiej Brytanii przekazał dobrą nowinę

Daily Mail informuje, że Ministerstwo Obrony USA zabezpieczyło 10 tys. funtów darowizn Mail Force na to by, Olena przeszła specjalistyczne konsultacje z chirurgiem okulistą - Tomem Williamsonem. Ukrainka trafiła do najlepszej kliniki okulistycznej na świecie, która znajduje się w Londynie. Po zapoznaniu się z przypadkiem kobiety, doktor Williamson stwierdził, że po odpowiednim przygotowaniu pacjentka będzie mogła przejść operację już na początku 2023 roku.

"To dobra wiadomość, ona ma się naprawdę dobrze. Jest dużo tkanki bliznowatej, ale wszystko w oku pozostało tam, gdzie powinno" - podkreślił profesor w rozmowie z Daily Mail.

Operacja może poprawić wzrok Oleny nawet o 50 proc. Olena Kuryło nie kryje, jak bardzo jest szczęśliwa i wdzięczna za pomoc.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta