WP

Zdradzała męża z jego kolegą i cztery razy zaszła w ciążę. Sąd odrzucił wniosek o zadośćuczynienie

Mężczyzna przez kilkanaście lat żył w związku małżeńskim z kobietą, która notorycznie go zdradzała i ponadto urodziła czwórkę dzieci. Gdy sprawa wyszła na jaw, sąd orzekł rozwód z winy zdradzonego, a później odmówił przyznania zadośćuczynienia finansowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdradzony przez kilkanaście lat niczego nie podejrzewał
Zdradzony przez kilkanaście lat niczego nie podejrzewał (123RF)
WP

Para nie mieszkała na co dzień razem, ponieważ mężczyzna pracował w Niemczech i przyjeżdżał do domu raz na kilka miesięcy. W tym czasie kobieta zdradzała go z jego kolegą, który również pracował za granicą, ale do kraju wracał częściej. Romans trwał co najmniej od 1997 do 2006 roku, gdy to zdradzany nakrył żonę w objęciach kochanka. Ponadto dowiedział się, że kobieta jest w zaawansowanej ciąży.

Kilka miesięcy później kobieta urodziła dziecko i wyprowadziła się do swojego kochanka. W międzyczasie małżeństwo rozwiodło się, a ponadto testy genetyczne wykazały, że również żadne z wcześniejszych dzieci nie jest jego.

WP

Zdradzony nie brał udziału w rozprawach, ponieważ czuł się upokorzony całą sytuacją. Podobno wstydził się przed sąsiadami i przestał wychodzić z domu. Mężczyzna nie bronił się, co doprowadziło do tego, że rozwód został ogłoszony z jego winy. To przelało czarę goryczy.

Zdradzony wystąpił o przyznanie zadośćuczynienia pieniężnego od byłej żony i jej nowego męża. Sąd przychylił się do wniosku uznając, że pozwana naruszyła cześć i dobre imię byłego męża oraz pozbawiła go szacunku otoczenia, w którym żyje. W związku z tym nakazał kobiecie wypłacić 20 tys. zł, a jej nowemu mężowi 15 tys. zł.

Teraz okazało się, że zdradzony mężczyzna jednak nie zobaczy ani złotówki zadośćuczynienia, ponieważ Rzecznik Praw Obywatelskim zaskarżył wyrok twierdząc, że narusza prawo do prywatności i decydowania o swoim życiu rodzinnym. Co prawda przed 30 września 1950 r. ówczesne prawo pozwalało sądowi zasądzać odszkodowanie dla zdradzonego małżonka, jednak obecnie nie obowiązuje powyższy zapis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP