Trwa ładowanie...
ycipk-34jajl

Zdrowie zaczyna się w domu – kilka porad, który każdy powinien znać

W zdrowym ciele zdrowy duch… A najzdrowszy w zadbanym mieszkaniu. Zapomnij o suplementach diety. Wystarczy kilka prostych kroków, by poczuć się świetnie, nie wychodząc z domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdrowie zaczyna się w domu – kilka porad, który każdy powinien znać
(Shutterstock.com)
ycipk-34jajl

Wywietrzone mieszkanie

Chcesz, żeby twoja rodzina była zdrowa? Wpuść do mieszkania więcej powietrza! Porządnie wywietrzony dom poprawia jakość snu i samopoczucie, sprzyja koncentracji, chroni przed bólami głowy, wzmacnia odporność. Okna należy otwierać bez względu na porę roku – zwłaszcza przed snem.

ycipk-34jajl

Zdrowa kuchnia

To prawda, że jesteś tym, co jesz. Dlatego jedz zdrowo. Warto zadbać o jakość posiłków, szczególnie, jeśli w domu jest młode pokolenie, każdego dnia narażone na pokusy. Nie liczcie kalorii, tylko odżywiajcie się z głową. Zadbajcie również o to, żeby w miarę możliwości posiłki jeść wspólnie.

Czystość przede wszystkim

W czystym domu żyje się lepiej. Jest przyjemniej i zdrowiej. Żeby ścieranie kurzu nie stało się przykrym obowiązkiem, najlepiej sprzątać na bieżąco. Ułatw sobie pracę, sięgając np. po elektrycznego mopa, dzięki któremu umyjesz podłogę bez konieczności wcześniejszego odkurzania.

ycipk-34jajl
Karcher
Podziel się

Rośliny przyjazne ludziom

Przebywanie w otoczeniu roślin korzystnie wpływa na psychikę. Najlepiej, jeśli w każdym pomieszczeniu będzie miejsce na doniczkę z kwiatkiem. A jeśli w domu znajdują się komputery i inne tego typu sprzęty, hoduj rośliny oczyszczające powietrze. Godne polecenia są: anturium, skrzydłokwiat, paprotka, filodendron, azalia, dracena czy fikus.

Unikanie chemii

ycipk-34jajl

Stosowanie chemii należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeśli zmywasz, wystarczy kilka kropli płynu na zwilżonej gąbce. Do sprzątania używaj preparatów ekologicznych, które mają łagodniejsze działanie. Spróbuj również zamienić chemię na domowe specyfiki w starym stylu – czyścić można m.in. sodą oczyszczoną, octem, solą. Zawsze można wypróbować urządzenia do czyszczenia parą, które zabijają większość występujących na domowych powierzchniach bakterii, minimalizując jednocześnie skutki powstałych w wyniku działania środków chemicznych alergii.

Domowe zioła

Warto zadbać o to, żeby do każdego posiłku dodawać porcję ziół. Możesz hodować je w ogródku, na balkonie czy po prostu na parapecie – nie potrzeba do tego żadnych umiejętności. Podpowiedź: zioła najlepiej zbierać w okolicach południa, wtedy zawarte w nich olejki eteryczne są najintensywniejsze.

Ograniczenie technologii

ycipk-34jajl

Wszyscy wiemy, że wpływ promieniowania emitowanego przez komputery czy telewizory na nasze zdrowie jest negatywny. Dlatego korzystajcie z tych urządzeń jak najrzadziej, wolny czas spędzając w bardziej kreatywny i znacznie zdrowszy sposób, np. czytając książki, grając w planszówki czy układając puzzle.

Dbanie o drobiazgi

Żeby dom był zdrowy, trzeba zadbać o szczegóły. Raz na jakiś czas odsuńcie meble i wyczyśćcie trudno dostępne kąty. Przejrzyjcie szafki z kaszami, bo to miejsce, które wyjątkowo lubią mole. Przeczyśćcie pralkę, elektryczny czajnik, zlew. A gdy zrobicie to wszystko, odpocznijcie w czystym mieszkaniu.

Artykuł powstał we współpracy z marką Kärcher

ycipk-34jajl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-34jajl

ycipk-34jajl
ycipk-34jajl