Zgnieć w kulkę i wrzuć do kopca. Krety uciekną co do jednego

Zgnieć w kulkę i wrzuć do kopca. Krety uciekną co do jednego

Prosty sposób na odstraszenie kreta
Prosty sposób na odstraszenie kreta
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
04.03.2023 14:56, aktualizacja: 04.03.2023 16:11

Wiosna tuż-tuż, zatem już wkrótce zaczniesz skrupulatnie pielęgnować swój przydomowy ogródek. Wszystko jednak zniszczyć może jeden szkodnik – kret. Jak go odstraszyć, nie robiąc mu krzywdy? Istnieje jeden banalny sposób, o którym wiele osób nie ma pojęcia.

Każdy posiadacz ogrodu marzy o pięknych roślinach i wkłada w ich pielęgnację mnóstwo pracy. Niestety w krótkim czasie może zniweczyć to kret. Ten niewielki ssak kopie podziemne tunele, które mogą mieć nawet po kilkaset metrów długości. "Poluje" w nich na dżdżownice czy drobne kręgowce, lecz przy okazji może poważnie uszkadzać system korzeniowy naszych roślin. Nie mówiąc już o nieestetycznym wyglądzie kretowisk na perfekcyjnie przystrzyżonej trawie.

Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się kretów. I nie chodzi oczywiście o trutki, a zupełnie nieszkodliwe dla tych zwierząt metody, czyli tzw. naturalne odstraszacze. Nie uwierzysz, ale jednymi z nich są ludzkie włosy oraz psia i kocia sierść.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Powiedz nam, co sądzisz o reklamach. Wypełnij krótką ankietę.

Włosy odstraszą krety

Okazuje się, że krety nie znoszą zapachu włosów i sierści. Rozwiązanie jest zatem oczywiste. Gdy oczyszczasz szczotkę z włosów, nie wyrzucaj ich do kosza, lecz uformuj z nich kulkę i wrzuć do kreciej nory. To samo możesz zrobić z sierścią po wyczesywaniu swojego pupila. W ten sposób zyskasz niemal stuprocentową gwarancję, że kret nie zbliży się do tego miejsca.

Inne domowe metody na krety

Ponadto sprawdzić się może ocet, resztki ryb czy zepsuta skórka z cytryny. Zapachy wszystkich tych produktów spożywczych wygonią kreta z twojego ogródka. Warto zwrócić uwagę, że to metody naturalne i w duchu "zero waste". Możesz też spróbować przywiązania na sznurkach butelek czy puszek. Będą poruszać się na wietrze i dźwiękiem odstraszać szkodniki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta