GotowaniePrzepisy#ZielonyListopad - dzień 23. Zamień ręczniki papierowe na ścierki kuchenne

#ZielonyListopad - dzień 23. Zamień ręczniki papierowe na ścierki kuchenne

#ZielonyListopad - dzień 23. Zamień ręczniki papierowe na ścierki kuchenne
Źródło zdjęć: © 123RF
22.11.2019 17:06, aktualizacja: 23.11.2019 16:43

Papierowe ręczniki można znaleźć praktycznie w każdej kuchni. Wielu osobom ciężko sobie bez nich wyobrazić utrzymanie czystości. Ale jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą, powinniśmy znaleźć dla nich alternatywę.

USA jest zdecydowanie wiodącym odbiorcą wyrobów z papieru, w tym ręczników papierowych, które stanowią 36 proc. sprzedaży przemysłu papierniczego. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) szacuje, że globalna produkcja w branży celulozowej, papierniczej do 2020 roku zwiększy się o 77 proc. W Polsce takich dokładnych danych dotyczących zużycia ręczników papierowych nie ma, ale można zaobserwować, że jest coraz więcej wielbicieli tego produktu.

#ZielonyListopad. Zamień ręczniki papierowe na ścierki kuchenne

Po ręcznik papierowy często sięgamy automatycznie, kiedy coś rozlejemy, suszymy liście sałaty, czy wycieramy blat. Biorąc pod uwagę, ile drzew trzeba ściąć, żeby go wyprodukować i jak dużo odpadów wytwarzają takie ręczniki, warto przemyśleć ten zakup. Dobrą alternatywą mogą być ścierki kuchenne wielorazowego użytku, które możemy prać w pralce. Warto wybrać te z mikrofibrą, które świetnie wchłaniają wilgoć. Plusem jest także to, że zostanie ci więcej pieniędzy w portfelu.

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta