#ZielonyListopad – dzień 28. Naprawiaj, nie wyrzucaj

#ZielonyListopad – dzień 28. Naprawiaj, nie wyrzucaj

#ZielonyListopad – dzień 28. Naprawiaj, nie wyrzucaj
Źródło zdjęć: © 123RF
27.11.2019 14:14, aktualizacja: 28.11.2019 12:43

Nasi dziadkowie często powtarzają, że za ich czasów naprawiało się zepsute rzeczy, a nie wyrzucało do kosza. Jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą, to warto w tej kwestii posłuchać ich rad.

Wiele osób, zamiast naprawić coś, co się zepsuło, idzie do sklepu i kupuje nową rzecz. A czasem wystarczy nawet 5 minut, żeby przyjrzeć się awarii. Okazuje się wtedy, że spokojnie można dać sobie z nią radę i po prostu naprawić. Dzięki temu choć w niewielkim stopniu możemy zmniejszyć produkcję odpadów, która z roku na rok jest coraz większa. Oprócz tego plusem jest naprawdę duża oszczędność.

#ZielonyListopad. Naprawiaj, nie wyrzucaj

Jeśli sama nie poradzisz sobie z naprawą, możesz poprosić o pomoc fachowca. Ostatnio bardzo popularna jest usługa "męża na godziny", który jest w stanie uratować kobiety z niejednej opresji i naprawić rzeczy, które już dawno spisywały na straty. Zrób rachunek sumienia – jak często wyrzuciłaś coś, gdy tylko się zepsuło, nawet bez podjęcia próby naprawienia tej rzeczy? Pomyśl o tym, przejrzyj zepsuty sprzęt, torebki czy rozklejone buty i spróbuj dać im drugie życie.

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta