Blisko ludzi#ZielonyListopad – dzień 30. Zacznij od metody małych kroków

#ZielonyListopad – dzień 30. Zacznij od metody małych kroków

#ZielonyListopad – dzień 30. Zacznij od metody małych kroków
Źródło zdjęć: © 123RF

30.11.2019 20:05, aktual.: 30.11.2019 20:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rezygnacja z foliowych toreb i plastikowych butelek, częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej i niemarnowanie jedzenia – to tylko kilka rzeczy, które możemy zrobić w trosce o środowisko. Choć wielu wciąż się wydaje, że to nie ma znaczenia, jest wręcz przeciwnie: każdy krok, nawet najmniejszy, jest ważny.

Przez ostatni miesiąc dzieliliśmy się zasadami, które wprowadzone w życie mogą pomóc nam zatroszczyć się o naszą planetę. Pokazywaliśmy, że życie w duchu eko nie musi być ani czasochłonne, ani kosztowne – wystarczy zmienić plastikowe patyczki kosmetyczne na bambusowe, nie kupować kaszy czy ryżu w woreczkach, segregować śmieci, naprawiać, zamiast wyrzucać.

#ZielonyListopad. Twoje wybory mają znaczenie

Jednak zanim zmienimy nasze nawyki, musimy zrobić dwie rzeczy: zmienić nasze myślenie o ekologii i zrozumieć, że każdy nasz wybór ma znaczenie. Musimy przestać udawać, że nas to nie dotyczy i zauważyć, że naprawdę mamy problem. Za każdym razem, kiedy podejmujemy decyzję o włożeniu owoców czy warzyw do torby luzem, bez foliówki, czy wtedy, gdy rezygnujemy z plastikowej słomki do napoju, mamy realny wpływ na to, jak nasza planeta będzie wyglądać za 5, 10 czy nawet 50 lat.

Nie rzucajmy się na głęboką wodę. Zacznijmy od małych kroków. Przede wszystkim musimy jednak zrozumieć, że tylko my możemy zmienić to, jak będzie wyglądać życie przyszłych pokoleń. Nie możemy dłużej szukać wymówek i myśleć, że "jakoś to będzie". Jeśli nie zmienimy naszego podejścia – nic nie będzie, nas nie będzie. Musimy wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i pokazać, że nam zależy.

My daliśmy w listopadzie 30 rad. A jakie są wasze sposoby na życie bardziej eko?

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także