Zimowa kosmetyczka
Zimową porą nasza skóra wymaga szczególnej opieki. Za oknami coraz chłodniej, kaloryfery zaczynają grzać, a to oznacza bardzo trudny okres dla kondycji naszej skóry. Pod wpływem gwałtownych zmian temperatury naskórek szybko wysusza się i staje się bardzo wrażliwy. Co zrobić, żeby nie była przesuszona i spierzchnięta, a włosy nie straciły połysku?
01.12.2014 | aktual.: 08.12.2014 13:30
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zimową porą nasza skóra wymaga szczególnej opieki. Za oknami coraz chłodniej, kaloryfery zaczynają grzać, a to oznacza bardzo trudny okres dla kondycji naszej skóry. Pod wpływem gwałtownych zmian temperatury naskórek szybko wysusza się i staje się bardzo wrażliwy. Co zrobić, żeby nie była przesuszona i spierzchnięta, a włosy nie straciły połysku?
Niskie temperatury, przenikliwy wiatr i ostre promienie słoneczne mają bardzo niekorzystny wpływ na stan naszej skóry. Sytuacji nie poprawia przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach (tu panuje bardzo niska wilgotność powietrza) i gwałtowne zmiany temperatury. W takich warunkach nasza skóra bardzo szybko traci wilgoć, elastyczność i sprężystość. Staje się podatna na podrażnienia. Aby temu zapobiec w tym okresie należy stosować preparaty bogate w składniki odżywcze oraz natłuszczające, które utworzą na ciele ochronny film.
Przed spacerem
Przed wyjściem na spacer warto nałożyć na skórę twarzy krem ochronny zimowy. Kosmetyk wspaniale zabezpiecza skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zawarte w kremie marki Floslek witamina E, olej ze słodkich migdałów i pantenol poprawiają natłuszczenie i nawilżenie skóry. O szczególną ochronę powinny zadbać zwłaszcza osoby borykające się z problemem kruchych naczynek krwionośnych. Taka cera, oprócz ochrony, wymaga wzmocnienia kruchych ścianek naczyń włosowatych. W tej roli idealnie sprawdzi się krem tłusty do cery z problemami naczyniowymi. Dzięki ekstraktom roślinnym z kasztanowca, miłorzębu japońskiego i arniki górskiej preparat wzmacnia i obkurcza naczynka krwionośne, zmniejsza skłonność do ich pękania oraz redukuje zaczerwienienie skóry.
Usta smarujemy kilka razy dziennie i zawsze przed wyjściem na dwór. Warto stosować np. wazeliny kosmetyczne Flosleku, które nie tylko skutecznie pielęgnują, ale również urzekają pięknymi zapachami. Do ust używaj preparatów zawierających glicerynę, witaminę E, A, woski, masło kakaowe, karite. Te składniki nie tylko natłuszczą naskórek ale także zregenerują go i złagodzą podrażnienia. Wazeliny kosmetyczne nie tylko zapobiegają wysuszaniu i pękaniu ust, lecz także wygładzają, delikatnie natłuszczają i chronią przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowo, są wzbogacone o niezwykle przyjemne i smakowite aromaty, jak waniliowy, pomarańczowy, czekoladowy, poziomkowy lub różany. Bardzo ważne jest jednak, aby stosować je systematycznie. Tylko w tedy możesz liczyć na pożądany efekt.
Nie zapominajmy o dłoniach
Wystarczy na chwilę zdjąć na mrozie rękawiczki, a już po chwili skóra dłoni staje się sucha i czerwona. Dlatego koniecznie przed wyjściem na spacer smarujmy je grubą warstwą Kremu zimowego do rąk i paznokci z keratyną i witaminą E z linii Winter Care. Zabieg powtarzamy w ciągu dnia oraz koniecznie przed pójściem spać. Zawarte w kremie składniki odżywcze sprawiają, że skóra jest wygładzona, nawilżona i natłuszczona. Preparat chroni naskórek przed wysuszeniem i przynosi natychmiastową ulgę. Poprawia także wygląd i kondycję paznokci.
Rozgrzewająca kąpiel stóp
Zmarzłaś? Po powrocie ze spaceru koniecznie zrób swoim stopom kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem soli cynamonowej rozgrzewającej. Zawarty w niej olejek cynamonowy działa rozgrzewająco, relaksująco i antyseptycznie. Kąpiel niweluje również objawy zmęczenia stóp.
Na ratunek zniszczonym włosom
Niestety, ukryta pod czapką skóra głowy gorzej oddycha i szybciej się przetłuszcza. Z kolei panująca na zewnątrz niska temperatura wysusza włosy, przez co stają się matowe i łamliwe. W tym okresie warto stosować Szampon regeneracyjny ELESTABion R, który intensywnie wzmacniająca, regeneruje, odżywia i odbudowuje strukturę włosa. Zapobiega też wypadaniu i wzmacnia cebulki. W przypadku pojawienia się łupieżu idealnie sprawdzą się szampony dermatologiczne przeciw łupieżowi suchemu oraz łupieżowi tłustemu.
Emulsje do kąpieli
Osoby ze skłonnością do suchej skóry powinny unikać stosowania tradycyjnych mydeł. Nie tylko zmieniają pH skóry, ale obniżają też poziom jej natłuszczenia i nawilżenia. Specjaliści polecają stosowanie specjalnych emulsji, które nie tylko myją, ale również natłuszczają i uzupełniają niedobór lipidów.
W codziennej pielęgnacji idealnie sprawdzi się olejek myjący 2 w 1 Floslek. Łagodnie myje i pielęgnuje. W skład olejku wchodzi olej słonecznikowy, olej morelowy oraz emolienty, czyli - substancje o działaniu nawilżającym i delikatnie natłuszczającym. Tworzą na skórze film, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Uzupełnia Uzupełnia niedobór lipidów w warstwie ochronnej naskórka oraz łagodzi uczucie napięcia i szorstkości. Pieni się pod wodą.
Po wieczornej kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana i nie zdąży jeszcze całkiem wyschnąć, natychmiast należy wmasować w ciało regenerujący balsam do ciała. Wspaniale łagodzi podrażnienia, intensywnie regeneruje i przynosi ulgę przesuszonej skórze. Natychmiastowo redukuje uczucie szorstkości, napięcia i dyskomfortu skóry.
(gabi), kobieta.wp.pl