Trwa ładowanie...

Ziołowa herbatka pomoże w leczeniu raka piersi?

Angielscy naukowcy udowodnili, że ekstrakt z rośliny Fagonia cretica może pomóc w leczeniu raka piersi. Rezultaty badania zamieszczono na stronie internetowej Aston University.
Share
Ziołowa herbatka pomoże w leczeniu raka piersi?
Źródło: Thinkstockphotos
d48ypz2

Angielscy naukowcy udowodnili, że ekstrakt z rośliny Fagonia cretica może pomóc w leczeniu raka piersi. Rezultaty badania zamieszczono na stronie internetowej Aston University. Napar z Fagonia cretica był stosowany już od dawna w leczeniu raka piersi na wiejskich obszarach Pakistanu. Aż do teraz uważano, że herbatka ziołowa jest jedynie ludowym medykamentem.

Jednakże Pakistanki leczone tą rośliną deklarowały poprawę zdrowia bez wystąpienia efektów ubocznych, charakterystycznych dla terapii nowotworu, jak łysienie, spadek produkcji komórek krwi, czy biegunka. To przyciągnęło uwagę badaczy.

Naukowcy z Aston University i Russells Hall Hospital (Anglia) przeprowadzili testy w laboratoriach i doszli do wniosku, że ekstrakt z Fagonia cretica rzeczywiście niszczy komórki rakowe w piersi, a przy okazji nie narusza zdrowych tkanek.

d48ypz2

Teraz badacze planują przeprowadzić szereg badań, które pozwoliłby na zlokalizowanie części rośliny odpowiedzialnych za zwalczanie komórek rakowych. Mają też nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będą mogli wypróbować działanie Fagonica cretica na pacjentach z nowotworem.

"Potrzeba więcej badań, aby ustalić, jaką rolę odgrywa ekstrakt w leczeniu raka i najważniejszym celem pozostaje udowodnienie, że ekstrakt efektywnie zwalcza komórki rakowe w żywym organizmie, a nie tylko w warunkach laboratoryjnych" - mówi profesor Helen Griffith z Aston University.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Zielona herbata i jej właściwości*

* Zrób mammografię po czterdziestce!*

* Rak piersi częstszy u pań leczonych na nowotwór w dzieciństwie*

Rak piersi - co jeść, by się przed nim ustrzec

Prawdziwa dieta antyrakowa

d48ypz2

Podziel się opinią

Share
d48ypz2
d48ypz2