Złe wieści o stanie zdrowia Englerta. Konieczna pilna operacja

Złe wieści o stanie zdrowia Englerta. Konieczna pilna operacja

Jan Englert niedawno skończył 80 lat
Jan Englert niedawno skończył 80 lat
Źródło zdjęć: © AKPA
27.05.2023 13:22, aktualizacja: 27.05.2023 14:36

Dwa lata temu Jan Englert przekazał, że wykryto u niego nieoperacyjnego tętniaka aorty szyjnej. Z najnowszych informacji wynika, że aktor w najbliższym czasie ma przejść zabieg, jednak z innego powodu.

11 maja br. Jan Englert skończył 80 lat, wciąż jednak nie myśli o emeryturze, grając w filmach, serialach i teatrze. Choć aktor jest bardzo aktywny i wydaje się być okazem zdrowia, dwa lata temu w swojej autobiografii wyznał, że zdiagnozowano u niego tętniaka aorty szyjnej. Ze względu na wiek Englerta, lekarze zdecydowali, że nie podejmą się operacji.

"Poinformowano mnie, że w moim wieku już się go nie rusza. Naprawdę uważam, że najlepsze, co mogę zrobić dla siebie w swoim wieku, to modlić się o szybką i zdrową śmierć. Umrzeć zdrowym. To byłoby fantastyczne. To jest straszne dla bliskich, którzy zostają, ale dla klienta – idealne" - pisał w książce "Bez oklasków".

Jan Englert ma przejść operację

Okazuje się jednak, że aktora ma w najbliższym czasie czekać inny zabieg, a sam Englert ma mieć nadzieję, że wszystko odbędzie się sprawnie i w krótkim czasie będzie mógł wrócić do obowiązków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje "Rewia", Jan Englert musi przejść pilną operację strun głosowych. Aktor ma liczyć, że wszystko zakończy się pomyślnie i będzie mógł spełnić jeszcze kilka zawodowych marzeń.

Cytowana przez gazetę Beata Ścibakówna wyznała, że jej mąż dokładnie wie, jakie role chciałby jeszcze zagrać. "Janek wie, czego chce. Czas wahań ma za sobą. Poza tym wydaje mi się młodszy od wielu moich kolegów. Urzeka mnie jego fantazja, pomysły, poczucie humoru, sposób objaśniania świata, opiekuńczość" - mówiła "Rewii" Ścibakówna.

Dwa małżeństwa aktora

Jan Englert od 1998 jest mężem Beaty Ścibakówny. Para doczekała się córki Heleny, która poszła w ślady rodziców i coraz odważniej stawia kroki w branży filmowej, grając w popularnych i głośnych w ostatnim czasie produkcjach.

Wcześniej przez 33 lata był związany z inną koleżanką po fachu - Barbarą Sołtysik, z którą doczekał się trójki dzieci - syna Tomasza oraz bliźniaczek - Katarzyny i Małgorzaty. Po rozwodzie utrzymywali bardzo dobre kontakty, a Englert do dziś odwiedza byłą żonę, która ze względu na stan zdrowia przebywa w specjalnym ośrodku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl