Trwa ładowanie...
15-07-2009 16:56

Zmarła 69-letnia mama dwulatków

Kobieta, która w wieku 66 lat została matką,
rodząc bliźnięta, zmarła w sobotę w szpitalu w Barcelonie, osierociwszy dwuipółletnie dzieci -
donosi hiszpańska prasa.

Zmarła 69-letnia mama dwulatkówŹródło: Jupiterimages
drixwi5
drixwi5

Kobieta, która w wieku 66 lat została matką, rodząc bliźnięta, zmarła w sobotę w szpitalu w Barcelonie, osierociwszy dwuipółletnie dzieci - donosi hiszpańska prasa.

Maria del Carmen Bousada de Lara, która urodziła 26 grudnia 2006 roku bliźnięta z zapłodnienia in vitro, zmarła w sobotę w wieku 69 lat - piszą dzienniki "El Mundo" i "Diario de Cadiz". Wkrótce po urodzeniu dzieci zdiagnozowano u niej raka.

W wywiadzie udzielonym w 2007 roku brytyjskiemu tygodnikowi pani Bousada wyznała, że skłamała i podała, że ma 55 lat, aby zmieścić się w limicie wieku dla samotnych kobiet, poddających się terapii hormonalnej i sztucznemu zapłodnieniu w kalifornijskiej klinice.

Poprzedni rekord światowy zajścia w ciążę w późnym wieku należał do 66 letniej Rumunki Adriany Iliescu, która również urodziła bliźnięta, lecz zmarła w styczniu 2005 roku w kilka godzin po wydaniu ich na świat. Przeżyła zaś tylko jedna z jej córeczek.

drixwi5

Hiszpańskie prawo nie ustala granicy wieku dla pragnących poddać się sztucznemu zapłodnieniu. Większość specjalistycznych klinik w Hiszpanii z zasady jednak nie przeprowadza go u kobiet, które przekroczyły 50. rok życia.

- Każdy powinien mieć dzieci w odpowiednim momencie - powiedziała pani Bousada w wywiadzie brytyjskiemu tygodnikowi "New of the World" w miesiąc po urodzeniu bliźniąt. Jak wyjaśniła, czekała do 2005 roku, aż umrze jej matka, którą opiekowała się wiele lat, aby zająć się realizacją marzeń o własnym dziecku.

Zapytana o przyszłość bliźniąt wyraziła nadzieję, że będzie żyć równo długo jak jej matka, zmarła w wieku 101 lat i że sama doczeka się jeszcze wnuków.

drixwi5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drixwi5