Blisko ludziZmarła najstarsza użytkowniczka internetu

Zmarła najstarsza użytkowniczka internetu

Zmarła najstarsza użytkowniczka internetu
Źródło zdjęć: © AP

29.07.2010 19:07, aktual.: 29.07.2010 22:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miała 104 lata, 5 tysięcy znajomych i o wiele więcej fanów na całym świecie. Była fenomenem w portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Jak donosi brytyjski dziennik "The Independent" zmarła najstarsza użytkowniczka internetu Ivy Bean.

Miała 104 lata, 5 tysięcy znajomych i fanów na całym świecie. Była fenomenem w portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Jak donosi brytyjski dziennik "The Independent" zmarła najstarsza użytkowniczka internetu Ivy Bean.
Starsza pani zadebiutowała na portalu Facebook w 2007 roku. Szybko uzbierała maksymalną liczbę 5 tysięcy znajomych i dostała 25 tys. zaproszeń do zawarcia znajomości.

Wtedy postanowiła przenieść się na Twittera, który nie miał tego typu ograniczeń i był jej zdaniem dużo łatwiejszy w obsłudze.
Wpisy pani Ivy, zawsze okraszone solidną dawką dobrego humoru, śledziło ponad 57 tys. osób. Starsza pani każdego dnia pisała o tym, co zjadła na lunch, co obejrzała w telewizji, albo jak miło jej się spędzało czas na słońcu.

Wśród najbardziej oddanych fanów Ivy Bean znajdował się piosenkarz Peter Andre, amerykański aktor Ashton Kutcher, czy żona byłego premiera Wielkiej Brytanii Sarah Brown.

W ciągu swojej kariery, starsza pani została nawet zaproszona do rezydencji brytyjskiego premiera. Po wizycie na Downing Street 10 umieściła w internecie informację, że skorzystała z prywatnej toalety szefa rządu.

Jednak niecałe dwa tygodnie temu pieczę nad jej kontem objęła Pat Wright, kierowniczka domu opieki w Bradford. Jej pierwsza wiadomość przybrała ostrzegawczy ton: "Chciałabym wszystkim przekazać, że Ivy Bean nie czuje się najlepiej; będę codziennie informować o jej stanie". W środę nadeszła smutna wiadomość: "Ivy odeszła dziś we śnie".

Ivy Bean urodziła się w 1905 roku. W wieku 14 lat przestała chodzić do szkoły i rozpoczęła pracę w młynie. Podczas II wojny światowej wyszła za mąż za wojskowego kucharza Harolda Beana. Gdy wojna się skończyła, państwo Bean przenieśli się do Northampton, gdzie on pracował jako kucharz i lokaj, a ona jako gosposia. Pani Ivy przeszła na emeryturę dopiero w wieku 73 lat, kilka lat po śmierci męża. Gdy miała 101 lat, przeniosła się do domu opieki Hillside Manor, gdzie zmarła trzy lata później. Dopiero w domu opieki zainteresowała się internetem.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także