Zmieszaj z wodą i spryskaj meble. Zapomnisz o kurzu

Zmieszaj z wodą i spryskaj meble. Zapomnisz o kurzu

Domowej roboty płyn antystatyczny zdziała cuda
Domowej roboty płyn antystatyczny zdziała cuda
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Dasha Petrenko
06.06.2023 10:31, aktualizacja: 06.06.2023 11:44

Lato to okres, w którym chętnie uchylamy okna czy też otwieramy je na oścież. Do domu wlatuje wtedy sporo kurzu, a także pyłków, które osadzają się na meblach. Jeśli chcesz uniknąć codziennego przecierania mebli, spryskaj je tym domowym specyfikiem.

Osiadanie się kurzu na meblach czy podłodze to naturalne zjawisko, którego nie można wyeliminować. Można je jednak ograniczyć. Wystarczy regularnie odkurzać i przecierać meble. Jeśli w twoim domu unosi się wyjątkowo dużo kurzu, przygotuj ten domowy specyfik o właściwościach antystatycznych. Efekt cię zaskoczy.

Skąd bierze się kurz?

Kurz to pył powstały z resztek ziemi, piasku czy materii organicznej. Nierzadko znajduje się w nim martwy naskórek czy też włosy i sierść. Kurz występuje wszędzie i nie da się go całkowicie wyeliminować. Oczywiście, można zainwestować w oczyszczacze powietrza, które eliminują nadmiar kurzu, jednak ten i tak będzie osadzał się na powierzchni, tyle, że w mniejszej ilości.

Ilość kurzu zależy też od tego, jak często sprzątamy i odkurzamy mieszkanie, ale też od miejsca, w którym mieszkamy. Jeśli nasz dom znajduje się przy ulicy, kurzu w domu będzie o wiele więcej. Jest jednak sposób, który sprawi, że pył nie będzie tak często osadzał się na meblach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wlej do wody i przetrzyj tym meble. Po kurzu nie będzie już śladu

W sklepach i drogeriach można zaopatrzyć się w produkty o właściwościach antystatycznych. Preparaty antystatyczne zapobiegają elektryzowaniu się powierzchni, a co za tym idzie, ograniczają osiadanie kurzu. Nie musisz ich kupować, bowiem równie skuteczny płyn przygotujesz w domu.

Potrzebujesz zaledwie jeden rzeczy — płynu do płukania tkanin. Do butelki z atomizerem wlej nakrętkę płynu do płukania i zalej ją litrem wody. Tak przygotowanym preparatem spryskaj meble, włącznie z frontami i blatami, po czym przetrzyj je miękką ściereczką z mikrofibry. W ten sposób zabezpieczysz powierzchnię mebli przed nadmiernym osadzaniem się kurzu. Ten sam patent możesz wykorzystać w trakcie mycia paneli podłogowych. Wystarczy, że to wody z płynem do mycia podłóg dodasz pół nakrętki płynu do płukania. Nie dość, że panele będą zabezpieczone przed kurzem, to do tego, w domu będzie pięknie pachnieć.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta