Znajdź liczbę 474. Mało kto robi to w mniej niż 10 sekund

Znajdź liczbę 474. Mało kto robi to w mniej niż 10 sekund

Czy potrafisz znaleźć różniącą się liczbę?
Czy potrafisz znaleźć różniącą się liczbę?
Źródło zdjęć: © Źródło własne
07.07.2023 19:26, aktualizacja: 04.03.2024 11:28

Lubisz zagadki matematyczne i iluzje optyczne? Jeśli tak, to dobrze się składa. Sprawdź, czy uda ci się znaleźć inną liczbę niż 444. Potrafisz to zrobić w mniej niż 10 sekund? Jesteś gotowa na wyzwanie? Czas sprawdzić swoją spostrzegawczość.

W sieci często pojawiają się różne równania matematyczne, zagadki czy zdjęcia, które mają sprawdzić, jak radzisz sobie ze spostrzegawczością. Poniższa iluzja optyczna pojawiła się już na kilku portalach, dlatego też my również postanowiliśmy sprawdzić wzrok naszych czytelniczek.

Na pierwszy rzut oka, wygląda na to, że na obrazku znajduje się 11 kolumn z liczbą 444. Ale jeśli dobrze się przyjrzysz, szybko wyłapiesz wyjątek. W jednym rzędzie ukrywa się liczba 474, potrafisz ją znaleźć? Musisz być naprawdę bardzo uważna, aby znaleźć ją w mniej niż 10 sekund. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zanim przystąpisz do szukania wyjątkowego ciągu trzech cyfr, pamiętaj, że mnogość czwórki może przyprawić cię o mały zawrót głowy. Znalezienie liczby 474 pomiędzy tyloma linijkami czwórek może sprawiać wrażenie, jakby liczba 444 skakała dookoła. To sprawia, że znalezienie siódemki jest prawie niemożliwe. Ale prawdziwy bystrzak z pewnością poradzi sobie z jej znalezieniem. 

Gdzie skrywa się liczba 474?

Czy uda ci się znaleźć inną liczbę niż 444?
Czy uda ci się znaleźć inną liczbę niż 444?© Źródło własne

Według portalu Freshers Live, gdzie pierwotnie pojawiła się ta iluzja optyczna, zagadki tego typu pokazują czy potrafimy zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły w naszym życiu codziennym. Tego typu złudzenia optyczne pomagają rozwijać umiejętności obserwacyjne i wizualne. 

Dodatkowo iluzje optyczne poprawiają koncentrację i zdolności wzrokowe. Dlatego też warto regularnie rozwiązywać tego typu zagadki. 

Udało ci się znaleźć liczbę 474? Jeśli dalej jej szukasz, sprawdź kolumny znajdujące się po lewej stronie obrazka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta