Trwa ładowanie...

Znajdziesz trzy szóstki? Tylko geniusz to potrafi

Pośród cyfr widocznych na obrazku ukrywają się trzy szóstki. Twórcy zagadki twierdzą, że tylko geniusz będzie w stanie znaleźć je w mniej niż dziesięć sekund. To dobry trening dla mózgu!

Tylko geniusz potrafi znaleźć trzy szóstki w 9 sekundTylko geniusz potrafi znaleźć trzy szóstki w 9 sekundŹródło: jagranjosh.com
d35i09a
d35i09a

Zagadki, łamigłówki i obrazki będące przykładami iluzji optycznych cieszą się sporą popularnością w internecie. Niewątpliwie to ciekawa rozrywka, zapewniająca np. chwilę przerwy w pracy.

Tylko geniusz to potrafi

Obraz przedstawia siatkę cyfr od 0 do 9. Pośród cyfr widocznych na obrazku ukrywają się trzy szóstki. Osoby o sokolim wzroku mogą dostrzec je wszystkie w dziewięć sekund. Czy jesteś jedną z nich?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?

Ustaw licznik na telefonie komórkowym. Przyjrzyj się uważnie obrazowi i zobacz, jak szybko możesz dostrzec wszystkie cyfry "sześć". Osoby o wyjątkowych umiejętnościach obserwacji odnajdą je dużo szybciej niż inni. Pośpiesz się - zegar tyka!

Tylko geniusz potrafi znaleźć trzy szóstki w 9 sekund jagranjosh.com
Tylko geniusz potrafi znaleźć trzy szóstki w 9 sekundŹródło: jagranjosh.com

Wyostrz swoje zmysły

Łamigłówki, testy na spostrzegawczość i złudzenia optyczne są nie tylko ciekawą rozrywką, ale także pozwalają sprawdzić swoje umiejętności, przetestować spostrzegawczość, wytężyć umysł i wykazać się intelektem.

d35i09a

Niezależnie od wieku, sięgaj po sudoku, krzyżówki, układaj puzzle, gaj w gry logiczne. Ich regularne wykonywanie zapewni twojemu mózgowi odpowiednią stymulację, zaangażuje do logicznej pracy i wysiłku umysłowego.

Rozwiązywanie krzyżówek i testów na spostrzegawczość to doskonały sposób na polepszenie pamięci, zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera czy demencji. Pamiętaj, że nasz mózg lubi być zaskakiwany. Dzięki temu pobudzamy go do pracy!

Chcesz więcej wyzwań? Oto kolejna zagadka. Japoński test powie, czy twój mózg się starzeje. Jak to sprawdzić? Twoim zadaniem jest znaleźć ukryte zwierzęta: kaczkę, nietoperza i motyla.

Japoński test podpowie, czy twój mózg się starzeje Twitter
Japoński test podpowie, czy twój mózg się starzejeŹródło: Twitter

Choć zadanie wydaje się proste do wykonania – w praktyce nie jest łatwe, bo zwierzęta ukryto na rysunku naprawdę sprytnie. Wiele osób nie tylko nie jest w stanie znaleźć wszystkich trzech zwierząt, ale ma problem z namierzeniem przynajmniej jednego.

d35i09a

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35i09a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35i09a