Znak, że trzustka niedomaga. Nie panikuj, gdy zauważysz

Niespodziewany żółty kolor stóp oraz ich swędzenie może poważnie zaniepokoić. Przekonała się o tym pani Ola, która opisała swoją historię na łamach "Wprost". Przebarwienia mogą świadczyć o chorobach trzustki, wątroby czy nerek. Jednak nie zawsze.

Pani Ola odkryła, że jej stopy zrobiły się żółte
Pani Ola odkryła, że jej stopy zrobiły się żółte
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

02.11.2023 | aktual.: 20.01.2024 14:41

Nieoczekiwane zmiany na naszym ciele mogą przysporzyć wiele stresu. Przekonała się o tym jedna z czytelniczek "Wprost", która opowiedziała swoją historię. Gdy kobieta zobaczyła, jak wyglądają jej stopy, była przekonana, że cierpi na raka lub inną poważną chorobę.

Miała żółte stopy. Była przerażona

Pewnego dnia pani Ola odkryła, że jej stopy zmieniły kolor na żółty. "Podeszwy jej stóp były mocno żółte, miejscami przechodziły w kolor pomarańczowy. Zadziwiające było to, że zabarwienie rozłożyło się nierównomiernie. Najbardziej żółta była pięta w lewej stopie, a także duży palec w prawej, łącznie z paznokciami" - czytamy w serwisie internetowym Wprost.

Kobieta była przerażona. Z początku zaczęła podejrzewać u siebie żółtaczkę, a następnie nowotwór wątroby, na który cierpiała w przeszłości jej babcia, a także nowotwór trzustki. Pani Ola próbowała wyczyścić stopy pumeksem, jednak dziwny kolor z nich nie schodził. Pojawiło się za to bardzo nieprzyjemne pieczenie i swędzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Myślała, że ma raka wątroby. Prawda okazała się inna

Żółta barwa zniknęła dopiero po wizycie na basenie. Kobieta odkryła też, że za jej tajemniczym objawem nie stało żadne schorzenie. Powód był o wiele bardziej prozaiczny.

Jak czytamy, pani Ola przypomniała sobie, że przez cały dzień nosiła obcisłe, ocieplane rajstopy, a także ciepłe buty. Okazało się, że chociaż rajstopy były czarne, pod wpływem ciepła i wilgoci zafarbowały stopy na żółto. Najprawdopodobniej doszło do reakcji alergicznej, która - w połączeniu z podrażnieniem pumeksem - spowodowała także przykre objawy takie jak świąd i pieczenie.

W tym wypadku żółte stopy nie były dowodem na problemy ze zdrowiem, jednak rzeczywiście - mogą świadczyć chociażby o chorobach nerek, wątroby czy trzustki, żółtaczce, rogowcu stóp czy o łuszczycy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)