Zobacz, co się stanie z twoim ciałem, jeśli codziennie będziesz brał żeń‑szeń

    Zobacz, co się stanie z twoim ciałem, jeśli codziennie będziesz brał żeń-szeń
    Źródło zdjęć: © 123RF
    1 / 5

    Ta egzotyczna roślina zwana jest "boskim zielem"

    Obraz
    © 123RF

    Są takie rośliny, które znamy od lat i nic o nich nie wiemy. Żeń-szeń miał zastosowanie już 4000 lat temu w medycynie chińskiej, zapewne dlatego kojarzymy go bardziej z zielarstwem niż leczeniem. Tymczasem okazuje się, że łykanie naturalnego suplementu diety lub żucie korzenia tej egzotycznej rośliny może znacząco podnieść jakość naszego życia i samopoczucie na co dzień.

    2 / 5

    Poprawia jakość snu

    Obraz
    © Shutterstock.com

    Żeń-szeń zawiera substancje uspokajające. Pomaga radzić sobie ze stresem, łagodzi jego skutki. Jednocześnie obniża ciśnienie oraz skraca czas, jakiego nasz organizm potrzebuje do pełnej regeneracji. Dzieje się tak, ponieważ żeń-szeń cudownie wpływa na oddychanie. Zwiększa wchłanianie się tlenu, dzięki czemu efektywniej i szybciej wypoczywamy.

    3 / 5

    Podnosi samopoczucie

    Obraz
    © 123RF.COM

    "Korzeń życia" to określenie, które idealnie obrazuje działanie żeń-szenia. Podbudowuje on nie tylko nasz organizm, ale również nastrój. Efektem jego działania jest mityczna witalność, czyli rześkość o poranku, duża dawka energii i optymizm. Jeśli wam tego brakuje, spróbujcie żeń-szenia.

    4 / 5

    Poprawia pamięć

    Obraz
    © Shutterstock.com

    Regularne stosowanie żeń-szenia spowoduje, że wasz umysł będzie jak brzytwa nie tylko przez kilka godzin po połknięciu tabletki czy zjedzeniu kawałka korzenia. Podwyższa on poziom acetylocholiny, w szczególności w tej części mózgu, która odpowiedzialna jest za zapamiętywanie. Acetylocholina to jeden z najważniejszych neuroprzekaźników w układzie nerwowym. Ponadto, dzięki ginsenozydom zawartym w żeń-szeniu powstają nowe synapsy i połączenia między neuronami.

    5 / 5

    Zwiększa możliwości organizmu

    Obraz
    © Shutterstock.com

    Ginsenozydy odpowiedzialne są również za efekt większej wydajności organizmu, również podczas treningu fizycznego. Nie tylko szybciej się regenerujemy, ale też sprawniej funkcjonuje układ krążenia – w skrócie, mniej zadyszki, więcej mocy do regularnego wysiłku i wytrzymałości na co dzień.

    Źródło: szanujezdrowie.pl

    Źródło artykułu:WP Kobieta
    Komentarze (1)