Trwa ładowanie...
d3xj6zk
Zobacz, jak powstała twoja ulubiona koszulka
Moda

Zobacz, jak powstała twoja ulubiona koszulka

W Los Angeles mieści się olbrzymia szwalnia, w której szyje się 53 miliony ubrań rocznie i zużywa setki kilometrów przędzy. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xj6zk

W Los Angeles mieści się olbrzymia szwalnia, w której szyje się 53 miliony ubrań rocznie i zużywa setki kilometrów przędzy. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę.

Pierwszym etapem jest oddzielenie jej od liści i brudu, następnie miesza się ją z rayonem i poliestrem. Takie połączenie trafia do maszyny, gdzie specjalny walec tworzy zwoje o długości 6,5 kilometra. Problem pojawia się w momencie barwienia tkaniny, gdyż poliester zmienia kolor w znacznie wyższej temperaturze niż bawełna i rayon.
Zanim do sklepu trafi koszulka twojej ulubionej marki, ogromna grupa ludzi musi doskonale ze sobą współpracować. Każdy etap produkcji jest zależny od poprzedniego, więc nie ma mowy o działaniu na czas.

d3xj6zk
d3xj6zk

d3xj6zk