ModaZobacz, jak powstała twoja ulubiona koszulka

Zobacz, jak powstała twoja ulubiona koszulka

13.07.2015 08:50, aktualizacja: 13.07.2015 09:49

W Los Angeles mieści się olbrzymia szwalnia, w której szyje się 53 miliony ubrań rocznie i zużywa setki kilometrów przędzy. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę.

W Los Angeles mieści się olbrzymia szwalnia, w której szyje się 53 miliony ubrań rocznie i zużywa setki kilometrów przędzy. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę.

Pierwszym etapem jest oddzielenie jej od liści i brudu, następnie miesza się ją z rayonem i poliestrem. Takie połączenie trafia do maszyny, gdzie specjalny walec tworzy zwoje o długości 6,5 kilometra. Problem pojawia się w momencie barwienia tkaniny, gdyż poliester zmienia kolor w znacznie wyższej temperaturze niż bawełna i rayon.
Zanim do sklepu trafi koszulka twojej ulubionej marki, ogromna grupa ludzi musi doskonale ze sobą współpracować. Każdy etap produkcji jest zależny od poprzedniego, więc nie ma mowy o działaniu na czas.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także