Trwa ładowanie...
holderName

Żółta kokarda u psa nie jest ozdobą. Warto wiedzieć, co oznacza

"Oj, jaki ładny piesek” – jeżeli kiedykolwiek słyszeliście takie słowa na temat swojego pupila i musieliście prosić, by obcy nie podchodzili i nie dotykali go, ta akcja będzie dla was idealna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Yeloow Dog - projekt w obronie praw psów
Yeloow Dog - projekt w obronie praw psów (Facebook.com)
holderName

Ludzie zachowują się często bezmyślnie. Zamiast trzymać się od obcych zwierząt z daleka, większość bez zastanowienia podchodzi wraz z dziećmi, by pogłaskać uroczego pupila. Nie myślą ani o własnym bezpieczeństwie, ani też, co równie ważne o komforcie psa. O szacunku dla zwierzęcia i dbaniu o jego poczucie bezpieczeństwa tak naprawdę nikt nie myśli. Stąd więc wziął się pomysł akcji żółtej kokardki.

Projekt Yellow Dog to ogólnoświatowa akcja, która polega na dbaniu o interesy psów. W tym celu ich właściciele zawiązują swoim pupilom na szyi bądź na smyczy żółte kokardki. To oznacza tylko jedno – nie zbliżajcie się do nich. I nawet nie chodzi o to, że zwierzęta te są agresywne, tylko ważna jest tu kwestia ich spokoju. Psie potrzeby są ignorowane i dlatego to właściciele muszą o to zadbać.

To oni muszą pokazać innym, że ich pies potrzebuje więcej przestrzeni, z powodu np. choroby, rekonwalescencji, cieczki, problemów lękowych czy kwarantanny. Unikanie takich zwierząt i niepodchodzenie bez pozwolenia rodziców uchroni nas przed pogryzieniem. Ta informacja powinna dotrzeć nie tylko do wszystkich miłośników psów, ale i reszty społeczeństwa. Bez nagłaśniania tej sprawy, ludzie nadal nie będą rozumieć symbol, jakim jest żółta kokarda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName