Trwa ładowanie...
ycipk-3zglo5

Żółta kokarda u psa nie jest ozdobą. Warto wiedzieć, co oznacza

"Oj, jaki ładny piesek” – jeżeli kiedykolwiek słyszeliście takie słowa na temat swojego pupila i musieliście prosić, by obcy nie podchodzili i nie dotykali go, ta akcja będzie dla was idealna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Yeloow Dog - projekt w obronie praw psów
Yeloow Dog - projekt w obronie praw psów (Facebook.com)
ycipk-3zglo5

Ludzie zachowują się często bezmyślnie. Zamiast trzymać się od obcych zwierząt z daleka, większość bez zastanowienia podchodzi wraz z dziećmi, by pogłaskać uroczego pupila. Nie myślą ani o własnym bezpieczeństwie, ani też, co równie ważne o komforcie psa. O szacunku dla zwierzęcia i dbaniu o jego poczucie bezpieczeństwa tak naprawdę nikt nie myśli. Stąd więc wziął się pomysł akcji żółtej kokardki.

Projekt Yellow Dog to ogólnoświatowa akcja, która polega na dbaniu o interesy psów. W tym celu ich właściciele zawiązują swoim pupilom na szyi bądź na smyczy żółte kokardki. To oznacza tylko jedno – nie zbliżajcie się do nich. I nawet nie chodzi o to, że zwierzęta te są agresywne, tylko ważna jest tu kwestia ich spokoju. Psie potrzeby są ignorowane i dlatego to właściciele muszą o to zadbać.

To oni muszą pokazać innym, że ich pies potrzebuje więcej przestrzeni, z powodu np. choroby, rekonwalescencji, cieczki, problemów lękowych czy kwarantanny. Unikanie takich zwierząt i niepodchodzenie bez pozwolenia rodziców uchroni nas przed pogryzieniem. Ta informacja powinna dotrzeć nie tylko do wszystkich miłośników psów, ale i reszty społeczeństwa. Bez nagłaśniania tej sprawy, ludzie nadal nie będą rozumieć symbol, jakim jest żółta kokarda.

ycipk-3zglo5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3zglo5

ycipk-3zglo5
ycipk-3zglo5