Trwa ładowanie...

Żółta kokarda u psa nie jest ozdobą. Warto wiedzieć, co oznacza

"Oj, jaki ładny piesek” – jeżeli kiedykolwiek słyszeliście takie słowa na temat swojego pupila i musieliście prosić, by obcy nie podchodzili i nie dotykali go, ta akcja będzie dla was idealna.

Share
Żółta kokarda u psa nie jest ozdobą. Warto wiedzieć, co oznacza
Źródło: Facebook.com
d2a5mf4

Ludzie zachowują się często bezmyślnie. Zamiast trzymać się od obcych zwierząt z daleka, większość bez zastanowienia podchodzi wraz z dziećmi, by pogłaskać uroczego pupila. Nie myślą ani o własnym bezpieczeństwie, ani też, co równie ważne o komforcie psa. O szacunku dla zwierzęcia i dbaniu o jego poczucie bezpieczeństwa tak naprawdę nikt nie myśli. Stąd więc wziął się pomysł akcji żółtej kokardki.

Projekt Yellow Dog to ogólnoświatowa akcja, która polega na dbaniu o interesy psów. W tym celu ich właściciele zawiązują swoim pupilom na szyi bądź na smyczy żółte kokardki. To oznacza tylko jedno – nie zbliżajcie się do nich. I nawet nie chodzi o to, że zwierzęta te są agresywne, tylko ważna jest tu kwestia ich spokoju. Psie potrzeby są ignorowane i dlatego to właściciele muszą o to zadbać.

d2a5mf4

To oni muszą pokazać innym, że ich pies potrzebuje więcej przestrzeni, z powodu np. choroby, rekonwalescencji, cieczki, problemów lękowych czy kwarantanny. Unikanie takich zwierząt i niepodchodzenie bez pozwolenia rodziców uchroni nas przed pogryzieniem. Ta informacja powinna dotrzeć nie tylko do wszystkich miłośników psów, ale i reszty społeczeństwa. Bez nagłaśniania tej sprawy, ludzie nadal nie będą rozumieć symbol, jakim jest żółta kokarda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a5mf4

Podziel się opinią

Share
d2a5mf4
d2a5mf4