Żona Stocha wyjechała z Polski. Jest reakcja skoczka

Ewa Blich Stoch pomaga Ukraińcom
Ewa Blich Stoch pomaga Ukraińcom
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram | Ewa Blich Stoch

06.11.2023 16:07, aktual.: 06.11.2023 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Bilan-Stoch kolejny raz wyjechała do Ukrainy. Ma dwa główne cele: nieść pomoc naszym wschodnim sąsiadom oraz udokumentować wszystko, co dzieje się na miejscu. Wystawę jej zdjęć będzie można podziwiać już niedługo. Reakcja jej męża jest naprawdę wyjątkowa.

Ewa Bilan-Stoch jest nie tylko żoną jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich, ale i fotografką i menadżerką skoczków. Od miesięcy udziela się również charytatywnie i pomaga Ukraińcom.

Wyjechała, by pomóc

Ewa Bilan-Stoch od momentu agresji Rosji na Ukrainę aktywnie angażuje się w pomoc dla naszych sąsiadów. Włączyła się w akcję Mateusza "Exena" Wodzińskiego i razem z jego ekipą zajęła się konwojowaniem samochodów terenowych za naszą wschodnią granicę.

- Wydaje mi się, że na początku Polacy tłumnie ruszyli do pomocy, ale z czasem przeszli nad tym wszystkim do porządku dziennego. I to jest zrozumiałe. Od czasu do czasu dobrze jest jednak uświadomić nasze społeczeństwo, że wciąż można zrobić coś dobrego - powiedziała Ewa Bilan-Stoch w rozmowie z Interią.

Ewa ma w tym pełne wsparcie ze strony męża. - Jesteś opanowana i zdyscyplinowana, poradzisz sobie w ekstremalnych sytuacjach, jesteś świetnym kierowcą i najdłużej z nich wszystkich wytrzymasz bez jedzenia - powiedział jej Kamil Stoch.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ukraina w obiektywie Ewy Stoch

Teraz żona Kamila Stocha wyjechała ponownie. Opowiedziała, jak wygląda jej wyjazd od kulis.

Śpimy w hotelach. Jedne są super, w innych bywa zimno i niezbyt czysto. Czasem mamy okazję zjeść domowe jedzonko, gruzińskie przysmaki albo placki ziemniaczane, a czasem człowiek marzy o hot-dogu ze stacji i to pozostaje tylko marzeniem. Staram się mieć przy sobie płatki owsiane, jabłka i wodę.

Dodała również, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ewa Bilan-Stoch wyznaje jedną podstawową zasadę:

Nie wjeżdżam w miejsca, gdzie trwają regularne walki.

Na terenie Ukrainy realizuje też swoją fotograficzną pasję. Stara się uchwycić wszystko w obiektywie. Efekty jej prac będziemy mogli zobaczyć na wystawie.

Motywuje ją w tym mąż. Gdy powiedziała mu, że podziwia fotografa Bartłomieja Jureckiego, który czasem wstaje o piątej rano, by złapać odpowiedni kadr, twierdząc, że sama by się na to nie zdobyła, ten zareagował od razu.

- Nie, wcale nie masz motywacji - stwierdził ironicznie. - Tylko jedziesz do Donbasu robić portrety. I przypomnij, o której to rano wyjeżdżasz? - zapytał, podkreślając jej determinację.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także