Trwa ładowanie...

Zostanie królową Norwegii? Na 18. urodziny otrzymała wyjątkowy prezent

Norweska księżniczka Ingrid Alexandra skończyła 18 lat. Młoda następczyni tronu świętowała ten moment podczas wystawnej kolacji w Oslo. Nie zabrakło podarunku, który ma szczególne znaczenie. Dla księżniczki Ingrid przedmiot ten jest ważnym symbolem.

Share
Księżniczka Norwegii wyrosła. Skończyła 18 lat i może objąć tron Księżniczka Norwegii wyrosła. Skończyła 18 lat i może objąć tron Źródło: Getty Images, fot: Nigel Waldron
d1ydxgp

Księżniczka Ingrid Alexandra osiągnęła pełnoletność. Norweżka świętowała urodziny w gronie najbliższych oraz z najważniejszymi przedstawicielami norweskiej śmietanki towarzyskiej. Wystawne przyjęcie nie mogło się obejść bez prezentów. Jeden z nich sprawił, że o przyszłości 18-latki trąbi cała Europa. Tabloidy widzą w nim bowiem symbol objęcia władzy.

Obejmie tron? Podarunek ma być podpowiedzią

Mimo że księżniczka Ingrid Alexandra jest druga po swoim ojcu w kolejce do tronu, norweskie media rozpisują się o tym, że to właśnie 18-latka jest szykowana do przejęcia królewskiego berła. Skąd te spekulacje? Wszystko dlatego, że na swe 18-te urodziny Ingrid Alexandra dostała tiarę, którą nosiła nieżyjąca już księżniczka Ranghild.

d1ydxgp

Wedle informacji, które ukazują się w zagranicznych portalach, tiara ta należała niegdyś do praprababki księżniczki, która nosiła to samo imię, co księżniczka Norwegii. Przodkini Ingrid była księżniczką Ingerborg ze Szwecji, a tiarę dostała ponad 120 lat temu od swojego męża, księcia Carla. Przedmiot został wykonany przez znanego i cenionego wówczas jubilera Boucherona.

Cenny podarunek przyjechał aż z Paryża

Tiara została wykonana przy użyciu diamentowych kół, które zostały umieszczone w platynie. Już później w wyjątkowej biżuterii, określającej statut jej właścicielki, pojawiło się jeszcze więcej diamentów, a także elementy wykonane z pereł.

​​Książę Carl zdecydował się na zakup, gdyż wiedział, że jego żona potrzebuje czegoś lżejszego od prawdziwej korony, co będzie mogła założyć na szczególne uroczystości. Córka księżnej, księżniczka Astrid, wyznała, że jej matka ostatni raz miała ową tiarę w 1958 roku, kiedy król Harald świętował swoje 21. urodziny.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wnuki i prawnuki królowej Elżbiety II

d1ydxgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ydxgp
d1ydxgp