Blisko ludziZrzuciła ponad 40 kg i wciąż chudnie. Odradza popularną metodę. "Zaczęłam się stresować"

Zrzuciła ponad 40 kg i wciąż chudnie. Odradza popularną metodę. "Zaczęłam się stresować"

Nicole schudła już ponad 40 kilogramów
Nicole schudła już ponad 40 kilogramów

27.12.2021 20:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nicole Frey ma 30 lat i mieszka w amerykańskim miasteczku Lawton. Kobieta od kiedy pamięta, zawsze należała do grona "tych bardziej puszystych". W pewnym momencie stwierdziła, że chce wciąć się za siebie i odmienić dotychczasowe życie. O cennych lekcjach opowiada na Instagramie.

Historia Nicole to jedna z wielu, jakie można przytoczyć. 30-latka wspomina, że w jej rodzinie od zawsze jadło się dużo fast foodów. Frey pamięta siebie, jako osobę bardziej pulchną od rówieśniczek, co często powodowało problemy z samooceną. Ciążące emocje oraz stres zajadała kolejnymi niezdrowymi produktami, przez co tkwiła w błędnym kole. Dopiero jako dorosła osoba, przeglądając zdjęcia i nagrania z rodzinnego archiwum, postanowiła, iż dłużej tak być nie może. Postanowiła przejść na dietę i wprowadzić w życie więcej aktywności fizycznej. Nie sądziła, że będzie to droga pełna zakrętów.

Pierwszy wybór padł na niezwykle popularną dietę cud

Nicole rozpoczęła walkę z otyłością pod koniec 2019 roku, ze startową wagą wynoszącą 140 kilogramów. Zebrane informacje mówiły jasno - najlepiej będzie, jeśli przejdzie na dietę ketogeniczną. Od pierwszego stycznia 2020 roku 30-latka ruszyła z gotowym planem na nowe życie. Początkowo szło rewelacyjnie - niska zawartość węglowodanów w jadłospisie sprawiła, że waga zaczęła spadać.

Nicole wrzuca zdjęcia, które pokazują, jak zmienia się jej ciało
Nicole wrzuca zdjęcia, które pokazują, jak zmienia się jej ciało

Niestety trzymanie się restrykcyjnych zasad sprawiło, że Nicole odczuwała coraz większą presję oraz stres - co będzie, jeśli danego dnia przekroczy dozwoloną liczbę "węgli"? Frey zdała sobie sprawę, że popada w kolejną problematyczną sytuację. Keto może i było skuteczne, ale niemożliwe do stosowania na dłuższą metę. Po roku postanowiła wypróbować czegoś innego.

Rok od przejścia na keto odkryła coś, co pozwoliło jej odetchnąć z ulgą

Ciągła kontrola porcji poszczególnych składników, co również wcale nie jest zdrową metodą, sprawiła, że Nicole przeszła załamanie. Wiedziała jednak, że ma przed sobą całe życie, jeśli o siebie zadba. Nie poddała się i postanowiła spróbować czegoś innego. Tym razem padło na utrzymywanie deficytu kalorycznego. Nicole nie musiała już pilnować, ile konkretnych makroskładników musi dostarczać z każdym posiłkiem. Miała skupić się na tym, aby dzienna porcja dostarczanych kalorii była niższa, niż suma kalorii, które spala podczas treningów.

Te zdjęcia dzielą tylko dwa lata - Nicole zrzuciła ponad 40 kg
Te zdjęcia dzielą tylko dwa lata - Nicole zrzuciła ponad 40 kg

- Wprowadzanie tej zmiany nie było dla mnie trudne. Lubię jeść różne produkty, różnorodność dozwolonych potraw jest zbawienna i sprawia, że nie czuję wypalenia - dodaje Nicole na Instagramie.

Obecna waga kobiety to 99 kilogramów - na tym jednak nie poprzestaje i dalej pracuje nad tym, aby osiągnąć wymarzoną wagę, czyli 81 kilo. Jej dalsze sukcesy można śledzić na Instagramie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)