Blisko ludziZwolennicy Donalda Trumpa zniesmaczeni. Jego córka Ivanka postawiła na hidżab

Zwolennicy Donalda Trumpa zniesmaczeni. Jego córka Ivanka postawiła na hidżab

Zwolennicy Donalda Trumpa zniesmaczeni. Jego córka Ivanka postawiła na hidżab

19.02.2020 11:32, aktual.: 20.02.2020 20:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Media często rozpisują się zarówno o Donaldzie Trumpie, jak i o jego córce Ivance. Dotychczas bizneswoman jako doradczyni ojca była wielokrotnie chwalona oraz doceniana za publiczne wystąpienia. Jednak Ivanka Trump, podczas ostatniej wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podpadła osobom walczącym o równouprawnienie kobiet.

Jak Ivanka Trump podpadła zwolennikom ojca?

Ivanka Trump została skrytykowana przez dotychczasowych zwolenników ojca ze względu na swój strój. Wszystko zaczęło się od jej odwiedzin w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie spotkała się z księciem-szejkiem Mohammedem bin Zayed al-Nahayen. Jednocześnie zaś cel wizyty doradczyni prezydenta USA był nakierowany na rozmowę o [szansach]lokalnych kobiet w biznesie.

Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu obecność Ivanki Trump miała wpłynąć na owocną dyskusję o równouprawnieniu kobiet, ale córka prezydenta wystąpiła w hidżabie. Sama zainteresowana stwierdziła, że wybór tego nieoczywistego stroju był wyrazem szacunku skierowanym do lokalnej tradycji. Na dodatek Ivanka pozowała fotoreporterom na boso, a towarzyszący jej mężczyźni nie byli do tego zmuszeni. To sprawiło, że zachowanie córki prezydenta USA wywołało oburzenie i ożywiło jeszcze większą dyskusję.

Ivanka Trump pod ostrzałem krytyki za hidżab

Ivanka przez założenie hidżabu została oskarżona m.in. o fałszywe wsparcie kobiet z krajów muzułmańskich. Wiele osób raktuje hidżab nie jako symbol tradycji, ale przede wszystkim jako narzędzie opresji. Niektórzy z komentatorów doszli także do wniosku, że Ivanka Trump jako przedstawicielka kobiet mogła odmówić założenia tradycyjnego okrycia głowy, niż starać się dopasować do oczekiwań muzułmańskich liderów. W bardzo krótkim czasie zdjęcie Ivanki w hidżabie obiegło cały świat, a w internecie nie zabrakło gorzkich opinii na temat rzekomego "dopasowania" córki prezydenta do muzułmańskiej tradycji. W komentarzach można przeczytać o:

  • dołączeniu Ivanki Trump do kobiet, które dobrowolnie założyły symbole religijnego jarzma;
  • Ivance jako kobiecie władzy zdradzającej te kobiety, które nie mają takich przywilejów;
  • Ivance bez empatii do kobiet z krajów muzułmańskich, które nie mając na sobie hidżabu, mogą zostać srogo ukarane.

Próba obrony Ivanki Trump

Oczywiście, nie zabrakło także głosów wspierających Ivankę Trump. Pojawiły się komentarze internautów broniące córkę prezydenta, ponieważ według nich chciała wyłącznie przestrzegać tradycji kraju, do którego pojechała z oficjalną wizytą. Niektórzy zauważyli również, że hidżab "nie oblewa kobiet kwasem, ani ich nie zabija – czynią to ludzie". Mimo wszystko zachowanie Ivanki Trump rozbudziło skrajne uczucia, ponieważ sama nigdy nie była rewolucjonistką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)