Trwa ładowanie...
d3n4988

Życzenia świąteczne dla pracowników

Święta Bożego Narodzenia to ważna data w kalendarzu Polaków, dlatego o tej szczególnej okazji pamiętają nie tylko znajomi i najbliżsi. Życzenia świąteczna dla swoich pracowników przygotowują również pracodawcy. Jakie życzenia od firmy może dostać pracownik? Przygotowaliśmy kilka przykładów.
Share
Życzenia świąteczne dla pracowników to symboliczny gest, na który decyduje się większość pracodawców
Życzenia świąteczne dla pracowników to symboliczny gest, na który decyduje się większość pracodawcówŹródło: Pixabay.com, Fot: CC0 License
d3n4988

Życzenia świąteczne dla pracowników – forma

Firmowe życzenia świąteczne występują w różnych formach. Najprostsza to życzenia bożonarodzeniowe dla pracowników wysyłane drogą mailową, natomiast bardziej oficjalna opcja to kartki świąteczne z życzeniami od firmy.

Wysyłanie życzeń świątecznych dla pracowników w formie mailowej jest popularnym rozwiązaniem w dużych firmach i korporacjach. W takim przypadku składane są z reguły życzenia oficjalne, które powinny być utrzymane w neutralnym tonie. Należy też wykorzystać zwroty grzecznościowe, by okazać szacunek pracownikom i zachować powagę. Musimy pamiętać, by formułę życzeń dla pracowników dopasować do relacji, jaką z nimi utrzymujemy, a także uważać, by nie urazić nikogo zbytnią protekcjonalnością – życzenia świąteczne powinny mieć pozytywny wydźwięk. Niektórzy pracodawcy zamiast drogi elektronicznej decydują się na wysyłanie życzeń bożonarodzeniowych pocztą tradycyjną.

d3n4988

W mniejszych firmach lub w niewielkich zespołach może być też praktykowane wręczanie bądź przesyłanie nieco mniej formalnych kartek świątecznych. Treść życzeń w przypadku bliższych współpracowników może przybrać swobodniejszą formę, a pracownik może też nadać takim życzeniom bożonarodzeniowym bardziej osobistego charakteru. Popularne są krótkie życzenia świąteczne, które w kilku prostych słowach przekazują pozytywną energię świąteczną. Warto właśnie o tej prostocie całej formuły pamiętać, bo w przypadku życzeń dla pracowników nie jest priorytetem tworzenie złożonych i oryginalnych życzeń.

Zobacz także: Życzenia świąteczne od firmy

Życzenia świąteczne dla pracowników – przykłady

"Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej owocnej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku."

d3n4988

"Wszystkim naszym Pracownikom chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia, a także wielu sukcesów w nadchodzącym roku."

"Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy..."

"Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia spędzone w gronie najbliższych przyniosą Państwu wiele radości, ciepła i optymizmu."

"Dziękując Państwu serdecznie za dotychczasową współpracę, pragniemy złożyć życzenia ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku."

"Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń."

"Rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności i radości oraz powodzenia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym."

d3n4988

Podziel się opinią

Share
d3n4988
d3n4988