Trwa ładowanie...

Życzenia świąteczne dla pracowników

Święta Bożego Narodzenia to ważna data w kalendarzu Polaków, dlatego o tej szczególnej okazji pamiętają nie tylko znajomi i najbliżsi. Życzenia świąteczna dla swoich pracowników przygotowują również pracodawcy. Jakie życzenia od firmy może dostać pracownik? Przygotowaliśmy kilka przykładów.

Życzenia świąteczne dla pracownikówŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 License
d2h4ubm
d2h4ubm

Życzenia świąteczne dla pracowników – forma

Firmowe życzenia świąteczne występują w różnych formach. Najprostsza to życzenia bożonarodzeniowe dla pracowników wysyłane drogą mailową, natomiast bardziej oficjalna opcja to kartki świąteczne z życzeniami od firmy.

Wysyłanie życzeń świątecznych dla pracowników w formie mailowej jest popularnym rozwiązaniem w dużych firmach i korporacjach. W takim przypadku składane są z reguły życzenia oficjalne, które powinny być utrzymane w neutralnym tonie. Należy też wykorzystać zwroty grzecznościowe, by okazać szacunek pracownikom i zachować powagę. Musimy pamiętać, by formułę życzeń dla pracowników dopasować do relacji, jaką z nimi utrzymujemy, a także uważać, by nie urazić nikogo zbytnią protekcjonalnością – życzenia świąteczne powinny mieć pozytywny wydźwięk. Niektórzy pracodawcy zamiast drogi elektronicznej decydują się na wysyłanie życzeń bożonarodzeniowych pocztą tradycyjną.

W mniejszych firmach lub w niewielkich zespołach może być też praktykowane wręczanie bądź przesyłanie nieco mniej formalnych kartek świątecznych. Treść życzeń w przypadku bliższych współpracowników może przybrać swobodniejszą formę, a pracownik może też nadać takim życzeniom bożonarodzeniowym bardziej osobistego charakteru. Popularne są krótkie życzenia świąteczne, które w kilku prostych słowach przekazują pozytywną energię świąteczną. Warto właśnie o tej prostocie całej formuły pamiętać, bo w przypadku życzeń dla pracowników nie jest priorytetem tworzenie złożonych i oryginalnych życzeń.

d2h4ubm

Życzenia świąteczne dla pracowników – przykłady

"Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej owocnej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku."

"Wszystkim naszym Pracownikom chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia, a także wielu sukcesów w nadchodzącym roku."

"Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy..."

"Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia spędzone w gronie najbliższych przyniosą Państwu wiele radości, ciepła i optymizmu."

d2h4ubm

"Dziękując Państwu serdecznie za dotychczasową współpracę, pragniemy złożyć życzenia ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku."

"Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń."

"Rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności i radości oraz powodzenia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym."

d2h4ubm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h4ubm