Trwa ładowanie...

Życzenia walentynkowe dla męża i żony, chłopaka i dziewczyny czy przyjaciółki

Życzenia walentynkowe powinny być przede wszystkim szczere. To, jaki będą miały charakter, zależy od zażyłości z osobą, której je składamy. Ukochanemu złożymy życzenia na walentynki z elementem romantyzmu, a może nawet pikanterii. Tymczasem samotna przyjaciółka z pewnością doceni humor w pomysłowym wierszyku walentynkowym.

Share
Życzenia walentynkowe dla męża i żony, chłopaka i dziewczyny czy przyjaciółki
Źródło: Pixabay.com, Fot: jill111
d38wpro

Walentynki - historia

Choć wielu uważa je za święto typowo komercyjne, nie da się ukryć, że to niemal ogólnoświatowy dzień okazywania miłości. Historia walentynek sięga III wieku naszej ery i nie należy do tych kończących się happy endem. Patronem święta jest Walenty, włoski duchowny katolicki obrządku syryjskiego, który wbrew zakazowi cesarza rzymskiego udzielał ślubów młodym żołnierzom. Samego Walentego również ugodziła strzała bożka Amora i zakochał się w pięknej niewidomej kobiecie. Miłość przepłacił życiem. Został zamordowany 14 lutego 269 roku.

Legenda głosi, że przed egzekucją wysłał list do swojej lubej z podpisem „Od Twojego Walentego”. Dziś w ten sposób zwykło się podpisywać anonimowe* listy miłosne z życzeniami walentynkowymi*.

d38wpro

Życzenia walentynkowe dla męża lub żony

Małżeństwa zazwyczaj z dystansem podchodzą do życzeń walentynkowych. Już dawno za nimi szalone zauroczenia, a do związku malutkimi krokami wkrada się rutyna. Tymczasem w Dniu Zakochanych warto ofiarować ukochanemu czy ukochanej kilka pięknych słów, które pozwolą przypomnieć, o co chodzi w miłości.

„Miłość to piękny kwiat, miłość otacza nas, miłość ociera łzy, miłością moją jesteś Ty!”

"W dniu świętego Walentego, słoneczko ty moje, życzę ci najlepszego i dziękuję za życie we dwoje!"

„Z okazji Dnia Świętego Walentego mojej największej Miłości życzę spełnienia marzeń, szczęścia pomyślności i radości!”

d38wpro

Do tematu życzeń walentynkowych dla współmałżonka można też podejść z humorem:

"Kocham Ciebie bardzo przez wszystkie dni w roku, więc w dzień Walentynek daj mi święty spokój."

Życzenia walentynkowe dla dziewczyny lub chłopaka

To nowe, gorące uczucie najczęściej pcha w stronę przesłania żarliwych życzeń walentynkowych drugiej połówce. Para z niedługim stażem lub narzeczeństwo z pewnością wybierze czułe wierszyki z wyraźnym zaznaczeniem uczuć, które kierują ublubieńcami.

„Moje serce jest malutkie, ale wierne i cieplutkie... tylko Tobie jest oddane... tylko w Tobie zakochane.”

d38wpro

„Miłość sprawia, że jesteś przy mnie. Miłość sprawia, że o mnie myślisz. Miłość sprawi, że mi się przyśnisz. Miłość – cóż może być piękniejszego niż nas dwoje w dzień świętego Walentego?! Poczucia ogromu tej miłości życzę nam przez całe życie.”

Życzenia walentynkowe dla przyjaciółki

Życzenia na Walentynki można złożyć również samotnej koleżance czy koledze. W ten sposób wyrazimy nasze pragnienie, aby bliska nam przyjaciółka zaznała miłości i szczęścia. Życzenia mogą zacząć się od rymowanego wstępu kontynuowanego przez nas samych według tego, co chcemy z głębi serca przekazać:

„W Dniu świętego Walentego przyjmij życzenia od kogoś bliskiego..."

Sprawdzą się także rymowane życzenia walentynkowe z pięknym przesłaniem:

d38wpro

„Wszystkiego dobrego w Dniu Św. Walentego, dużo radości, dużo czułości, a przede wszystkim morza miłości.”

„Ust całowanych, policzków głaskanych, ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych, tego wszystkiego Ci życzę w Dniu Zakochanych!”

„Dziś - w ten szczególny dzień - serca biją mocniej, a ludzie wyznają sobie uczucie. Życzę Ci więc z okazji Walentynek gorącego miłości i poczucia bycia dla kogoś największym szczęściem.”

d38wpro

Podziel się opinią

Share
d38wpro
d38wpro