Blisko ludziŻyją w poliamorycznym związku. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi"

Żyją w poliamorycznym związku. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi"

Tiktokerzy żyją w związku poliamorycznym
Tiktokerzy żyją w związku poliamorycznym
Źródło zdjęć: © Tik Tok | die_polybaerchen

26.04.2022 19:21, aktual.: 26.04.2022 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby pozostające w związkach poliamorycznych nieczęsto decydują się na publiczny coming out. Ostatnio zmieniło to czworo tiktokerów z Niemiec, którzy żyją w tego typu relacji. Ich nagranie, w którym ujawniają, że są szczęśliwi w otwartym związku, robi furorę w mediach społecznościowych.

Świadomość na temat związków poliamorycznych nie jest zbyt wysoka, a coming outy osób pozostających w takich relacjach wciąż wywołują wiele kontrowersji. Przekonało się o tym czworo niemieckich tiktokerów, występujących w sieci pod pseudonimem Die_Polybaerche, którzy zdecydowali się żyć otwarcie w związku poliamorycznym.

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn tworzy trzy heteroseksualne związki

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn prowadzi swoje konto na Tik Toku od niedawna, jednak już zdążyli zyskać ogromną popularność. Ich nagranie, w którym wyjawiają, że są w poliamorycznym, heteroseksualnym związku, podbija sieć. Obejrzało je już ponad 8,5 miliona użytkowników.

Film, który zamieścili Die_Polybaerchen jest krótki. Internauci stoją we czworo nad rzeką i krótko całują się. "Tak! Kochamy się. Mamy trzy związki i jesteśmy bardzo szczęśliwi" - czytamy w opisie do opublikowanego nagrania.

Nie wszyscy komentatorzy rozumieją i akceptują decyzję tiktokerów i dają temu wyraz we wpisach pod tym i poprzednimi nagraniami. "To nie jest miłość, kiedy masz czteroosobowy związek" - skrytykowała jedna z użytkowniczek. "Dlaczego zawsze miałaby to być taka klasyczna para? Jak nierealne jest to, że przy 8 miliardach ludzi jest tylko jeden człowiek, który ci odpowiada" - odpowiedziała jej inna. "Tylko dlatego, że jest to dla ciebie niemożliwe nie oznacza, że to nie jest miłość" - dodała.

"Bycie osobą poliamoryczną nie jest wyborem"

"Bycie osobą poliamoryczną (czyli taką, która czuje miłość romantyczną do więcej niż jednej osoby jednocześnie) nie jest wyborem" - wyjaśnia na swoim Instagramie Luca, osoba poliamoryczna. Dodaje: "To coś, z czym się po prostu urodziłam. Mam tak od zawsze i nie mam na to wpływu".

Instagramerka, która na swoim profilu edukuje na temat relacji poliamorycznych, podkreśla, że poliamorii się nie wybiera. "Wyborem może być to, czy będę w relacji poliamorycznej, czy też pomimo mojej poliamorii zdecyduję się na związek mono. Bycie w monozwiązku nie zmieni jednak natury moich uczuć. Nadal będę kochać inne osoby" - pisze.

Luca podkreśla, że w kontakcie z osobami poliamorycznymi ważny jest przede wszystkim szacunek. "Traktuj wszystkie nasze relacje na równi z relacjami mono. Jeśli mamy z kimś ślub, nie pytaj zawsze o współmałżonka tak, jakby to była jedyna nasza osoba partnerska. Wszystkie są dla nas tak samo ważne" - tłumaczy instagramerka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także