Blisko ludzi1 listopada. Marta Kaczyńska z rodziną na Wawelu

1 listopada. Marta Kaczyńska z rodziną na Wawelu

1 listopada. Marta Kaczyńska z rodziną na Wawelu
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Błaszkiewicz

01.11.2019 13:28, aktual.: 01.11.2019 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Kaczyńska pojawiła się 1 listopada rano na Wawelu. Razem z dziećmi i mężem odwiedziła grób rodziców, Lecha i Marii Kaczyńskich.

Marta Kaczyńska, mimo że na co dzień mieszka w Trójmieście, 1 listopada zawsze jest w Krakowie. To tam spoczywają jej rodzice, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

Mogła wtedy liczyć na wsparcie ówczesnego męża, Marcina Dubienieckiego. Od dwóch lat grób rodziców odwiedza u boku trzeciego małżonka, Piotra Zielińskiego. Biznesmen dzieli swoje życie między Warszawę i Gdynię. Nie jest częstym gościem w domu, który buduje z córką prezydenta. Dlatego tym ważniejszy wydaje się moment, gdy 1 listopada pojawiają się wspólnie w Krakowie.

Marta Kaczyńska 1 listopada na Wawelu

Na Wawelu w tym roku nie zabrakło również pociech Kaczyńskiej, córek Ewy i Martyny oraz syna Stanisława. Cała rodzina była ubrana w stroje odpowiednie do okoliczności. W zadumie kroczyli w stronę krypty pod Kaplicą Srebrnych Dzwonów. To tam spoczywa para prezydencka.

Dla Kaczyńskiej na pewno nie jest to łatwy moment. W kwietniu minie 10 lat od tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły Polską i światem. Katastrofa miała jednak przede wszystkim wymiar osobisty – 96 rodzin straciło swoich bliskich, w tym Marta i Jarosław Kaczyńscy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (710)
Zobacz także