Fitness100 brzuszków dziennie - zasady i efekty wyzwania

100 brzuszków dziennie - zasady i efekty wyzwania

100 brzuszków dziennie - zasady i efekty wyzwania
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

06.11.2018 15:24, aktual.: 06.11.2018 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

100 brzuszków dziennie to wyzwanie podejmowane przez osoby, które marzą o płaskim brzuchu, smukłej sylwetce i wyrzeźbionym kaloryferze. Jakie efekty przynosi wykonywanie 100 brzuszków dziennie? Jakie inne ćwiczenia można włączyć do treningu, aby wzmocnić mięśnie brzucha?

Jak poprawnie wykonywać brzuszki?

Brzuszki to na pozór proste ćwiczenie, które można wykonywać samodzielnie w domu. Warto jednak mieć na uwadze, że nieznajomość techniki wykonywania brzuszków może zakończyć się poważną kontuzją kręgosłupa. Jak prawidłowo robić brzuszki?

Najważniejszą zasadą brzuszków jest angażowanie do pracy mięśni brzucha. W trakcie długotrwałego treningu pojawia się tendencja do zmniejszania napięcia mięśni brzucha kosztem mięśni pośladków czy okalających kręgosłup. To niestety wyklucza jakiekolwiek efekty ćwiczeń.

Przy robieniu brzuszków nie wolno przyciągać głowy do klatki piersiowej, ponieważ uszkadza to kręgi szyjne i powoduje silne bóle głowy i szyi. Nie powinno się również przyciągać do siebie łokci, ponieważ przeciąża to górne partie kręgosłupa. Wykonując brzuszki, nie powinno się odrywać odcinka lędźwiowego kręgosłupa od podłogi. Nie wolno również wstrzymywać oddechu i podnosić całego tułowia.

Jeśli brzuszki mają być jak najbardziej efektywne, to nie powinno się również blokować stóp o szafki czy łóżko.

Czy brzuszki odchudzają?

Brzuszki nie odchudzają i nie pomogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha. Brzuszki to ćwiczenie wspomagające, dlatego warto je wykonywać w trakcie diety redukcyjnej jako urozmaicenie codziennych treningów cardio i interwałowych.

10 minut wykonywania brzuszków spala tylko 30 kcal, więc godzina tego trudnego wysiłku to tylko 180 spalonych kcal. Dla porównania, biegając spalisz 780 kcal, pływając 486 kcal, a jeżdżąc na łyżwach 426 kcal.

100 brzuszków - podstawy treningu

Trening 100 brzuszków dziennie nie powinien być podejmowany z dnia na dzień. Jeśli zaczynasz trenować brzuszki, wykonuj po 10-15 brzuszków w 3 seriach. 100 brzuszków dziennie to efekt regularnych ćwiczeń. Jeśli mięśnie będą wzmocnione i wykonanie 100 brzuszków będzie możliwe, nie wykonuj treningów codziennie.

Jeśli nie dasz mięśniom czasu na regenerację, tylko je przepalisz i nie doczekasz się upragnionych efektów. Trening na mięśnie brzucha najlepiej jest wykonywać 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.

100 brzuszków dziennie - efekty

Wykonywanie 100 brzuszków dziennie wysmukli talię oraz ujędrni skórę. Brzuszki zdecydowanie wzmocnią mięśnie brzucha, co pomoże w ustabilizowaniu sylwetki. Silne mięśnie brzucha stanowią podporę dla kręgosłupa w codziennych czynnościach. Ćwiczenia przyspieszają produkcję kolagenu, więc wykonując 100 brzuszków dziennie, możesz mieć pewność, że skóra będzie jędrna i sprężysta.

Pierwsze efekty wykonywania brzuszków są widoczne po ok. dwóch tygodniach ćwiczeń. Żeby zauważyć rzeźbę kaloryfera trzeba regularnie i intensywnie ćwiczyć minimalnie przez miesiąc.

Ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie brzucha

Aby zwiększyć efekty treningu 100 brzuszków na dzień, warto zaplanować konkretne harmonogramy treningów, do których włączy się inne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Wzmocnienie mięśnie brzucha gwarantują treningi ABS, ABS II, ABS 8 minut czy Aerobiczna 6 Weidera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także