Moda14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland już niebawem

14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland już niebawem

14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland już niebawem
Źródło zdjęć: © Getty Images
14.04.2016 09:37, aktualizacja: 18.04.2016 16:47

14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland zbliża się wielkimi krokami. Przed nami 30 pokazów premierowych kolekcji jesienno-zimowych 2016/17, jak również mnóstwo innych wydarzeń towarzyszących tygodniowi mody. Impreza będzie miała miejsce na terenach hali EXPO przy ulicy Stefanowskiego 30 w Łodzi. Co dokładnie pojawiło się w harmonogramie?

Nowy sezon na FashionPhilosophy Fashion Week Poland zaczynamy już 21 kwietnia. W tym dniu odbędzie się uroczysta gala, którą rozpocznie pokaz Evy Minge. Oprócz kolekcji polskiej projektantki, w czwartek poznamy również propozycje marek Szczesny i Wyza w ramach strefy Off Out Of Schedule, kolekcję Mateusza Pukło (Studio) oraz najnowsze pomysły marek Modelove, Kędziorek i projektantki Marty Kuszyńskiej (Designer Avenue).

W kolejnym dniu zapoznamy się z pokazami marek Girl Little Boy, AP/Ania Pawluk oraz Ewy Leśniewskiej Van Hoyden (Off Out Of Schedule). Z kolei w ramach Designer Avenue odbędą się prezentacje kolekcji marek Milov, MSL, ROCKMÄDCHEN, Mary Gibbucci, Jarosława Ewerta, Natashy Pavluchenko i Femestage Evy Minge.

Sobotę rozpoczną pokazy ze strefy Off Out Of Schedule: Zwyrd i Khategat. Natomiast na Alei Projektantów zobaczymy najnowsze propozycje marek takich jak Agnieszka Bonisławska Mia Stilo, Klaudia Markiewicz, Malgrau, Piotr Drzał i Ptaszek. W tym sezonie w modowym harmonogramie nie zabraknie również laureatki konkursu marki SEAT i Fashion Week Poland, Walerii Tokarzewskiej –Karaszewicz, a tuż po jej pokazie na wybiegu zobaczymy kolekcje Carlosa Gila z Lisboa Fashion Week oraz Jacoba Birge, zwycięzcy pierwszej edycji telewizyjnego talent show Project Runway.

Ostatni dzień spędzimy na pokazach studentów MSKPU (Angelika Józefczyk, Anna Harycka, Mart Milo, Przemysław Nowak) oraz Mladena Milovojevica Barona z Serbia Fashion Week i Marty Wachholtz z Lviv Fashion Week.

Oprócz pokazów kolekcji polskich i zagranicznych projektantów na FashionPhilosophy Fashion Week Poland czekają nas również inne atrakcje. Warta uwagi jest przede wszystkim wystawa poświęcona sylwetce tragicznie zmarłego projektanta Gianniego Versace, jednego z najbardziej znanych włoskich kreatorów mody lat 90. Na ekspozycji zobaczymy ubrania z prywatnej kolekcji Antonio Caravano, projekty, które na wybiegach prezentowały takie ikony modelingu jak Naomi Campbell, Christy Turlington czy Linda Evangelista. Dotychczas kolekcję pokazano w Monako, Miami i Neapolu.

W harmonogramie łódzkiego wydarzenia nie zabrakło również warsztatów z cyklu Let Them Know – „Fabryka możliwości – czyli jak odkryć swoje mocne strony”, a oprócz tego w strefie Showroom będzie można zakupić autorskie projekty kilkudziesięciu projektantów odzieży, biżuterii i dodatków.

Modowe wydarzenie potrwa do niedzieli, 24 kwietnia.

Więcej szczegółów poznacie na stronie wydarzenia.