Trwa ładowanie...
d26xo50

18-latka została zgwałcona przez kolegów. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Gdy została brutalnie zgwałcona przez kolegów, nazwano ją "głupią" i wytykano palcami. Doszło do tego, że próbowała odebrać sobie życie. Dziś każdy z nas może pomóc 18-latce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbiórka pieniędzy dla zgwałconej nastolatki
Zbiórka pieniędzy dla zgwałconej nastolatki (123RF)
d26xo50

Nastolatka została brutalnie zgwałcona. Dziewczyna nie znalazła wsparcia ani w szkole, ani wśród dorosłych, po traumatycznych wydarzeniach próbowała popełnić samobójstwo. Pomóżmy jej odnaleźć sprawiedliwość i wesprzyjmy w trudnym procesie – Codziennik Feministyczny organizuje zbiórkę środków na zrzutka.pl. Zebrana kwota zapewni skrzywdzonej nastolatce długoterminową pomoc prawną, która jest bardzo kosztowna. Zaznaczamy, że ostateczna kwota zbiórki zostanie przekazana poszkodowanej - taki wpis pojawił się na stronie Zrzutka.pl.

Do gwałtów najczęściej dochodzi w bliskim otoczeniu – gwałcą mężowie, partnerzy, byli partnerzy, koledzy i znajomi, gwałt dokonany przez obcą osobę w ciemnej uliczce to tylko 8 proc. zgłoszeń. Według danych Fundacji STER aż 55 proc. kobiet zostało zgwałconych we własnym domu, a 31 proc. po podaniu pigułki gwałtu. Aż 40 % spraw o brutalny gwałt, na który są dowody w postaci obdukcji i śladów biologicznych, kończy się wyrokiem w zawieszeniu. Prokuratura umarza 67% spraw o gwałt. W Polsce definicja gwałtu jest wąska – nie ma w niej zapisu o gwałcie małżeńskim czy gwałcie dokonanym na randce (tak jest w innych krajach Europy).

"Codziennik Feministyczny" zorganizował zbiórkę środków na fachową pomoc prawną dla zgwałconej nastolatki. To nie tylko wsparcie dla skrzywdzonej dziewczyny, ale gest solidarności z innymi osobami, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym.

d26xo50

Wpłat można dokonywać poprzez formularz na stronie Zrzutka.pl

Takich historii może być więcej. WP Kobieta wspiera zbiórkę "Codziennika Feministycznego" i sprzeciwia się obecnej w Polsce kulturze gwałtu. Nie możemy pozwolić, by ofiary przemocy seksualnej były stygmatyzowane, potępiane czy szykanowane przez sąsiadów, nauczycieli, pielęgniarki czy znajomych – tak, jak to miało miejsce w przypadku 18-latki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26xo50

Podziel się opinią

Share

d26xo50

d26xo50