Trwa ładowanie...

21. rocznica: John F. Kennedy Jr., Carolyn Bessette i jej siostra Lauren Bessette zginęli w katastrofie lotniczej

Tragiczna śmierć Carolyn Bessette-Kennedy i jej męża Johna F. Kennedy'ego Jr wstrząsnęła światem w 1999 roku. Na pokładzie samolotu była również siostra Carolyn, Lauren. Mało kto o tym pamięta.

Share
John F. Kennedy Jr. i Carolyn Bessette
John F. Kennedy Jr. i Carolyn Bessette Źródło: Getty Images
d1bzx9w

Na pokładzie samolotu lecącego do Cape Cod przez Martha's Vineyard oprócz John F. Kennedy Jr. i Carolyn Bessette była Lauren Bessett. Często zapomina się o tym fakcie, a była to ukochana siostra Carolyn, jedna z jej najbliższych przyjaciółek, a także podobno dziewczyna innego członka klanu Kennedy'ego, kuzyna JFK Jr, Bobby'ego Shrivera.

Kim była Lauren Bessette?

Lauren była zaledwie 14 miesięcy starsza od swojej siostry Carolyn. Studiowała ekonomię w Hobart and William Smith Colleges i wkrótce uzyskała stanowisko absolwenta Morgan Stanley w Hongkongu. Biegle posługiwała się mandaryńskim. Po wejściu na drabinę korporacyjną przeszła od dyrektora do wiceprezesa i przeniosła się z powrotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkała Carolyn.

d1bzx9w

Bessette unikała jednak rozgłosu. Była popularna w kręgu artystycznym, uczestniczyła w zbiórkach pieniędzy w Hamptons i na galach w Metropolitan Museum of Art.

lauren Getty Images
Źródło: Getty Images

Przed katastrofą lotniczą siostry planowały założyć wspólny biznes - własną markę modową. Miał on połączyć biznesową wiedzę Lauren z rozpoznawalną twarzą Carolyn. Nie zdążyły.

Po odzyskaniu ciał ofiar katastrofy lotniczej, prochy Lauren zostały rozrzucone wraz z prochami Carolyn i Johna nad Atlantykiem. Rodzice sióstr w oświadczeniu dla prasy napisali: "John i Carolyn byli prawdziwymi bratnimi duszami. Mamy nadzieję, że oddacie im cześć po śmierci w prosty sposób, bo takie wybrali sobie życie. Pocieszamy się myślą, że będą oni razem z Laurą na wieczność".

Szalona moda z Hongkongu. Alicja Werniewicz, stylistka gwiazd o trendach na lato 2020

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bzx9w

Podziel się opinią

Share
d1bzx9w
d1bzx9w