Blisko ludzi23-latka straciła pamięć. W mężu widziała obcego człowieka

23‑latka straciła pamięć. W mężu widziała obcego człowieka

Laury Faganello  i Brayden
Laury Faganello i Brayden
Źródło zdjęć: © YouTube
Aneta Malinowska

09.12.2020 13:15, aktual.: 02.03.2022 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To zdarzyło się naprawdę, choć brzmi jak scenariusz komedii romantycznej. 23-letnia Kanadyjka po urazie głowy częściowo straciła pamięć. Do wypadku doszło w pracy, 9 miesięcy po tym, jak wzięła ślub. Dziewczyna nie pamięta ani tamtej uroczystości, ani swojego męża. Mężczyzna postanowił jednak zawalczyć o miłość i ukochaną. Wkrótce po raz drugi powiedzą sobie „tak”.

Trzy lata temu życie Laury Faganello z Saanich na wyspie Vancouver w Kanadzie, zmieniło się o 180 stopni. Pewnego dnia, gdy była w pracy przewracający się słup uderzył ją w głowę. Na szczęście kobieta przeżyła, jednak doznała poważnego uszkodzenia mózgu. Po wypadku dziewczyna nie pamiętała wielu rzeczy: nawet swojego męża i ślubu z nim.

Po wypadku nie pomogło oglądanie zdjęć i nagrań ślubnych

23-latka podkreśla, że w przywróceniu pamięci nie pomagało oglądanie zdjęć i nagrań z uroczystości ślubnej. Patrzyła na męża i widziała obcego człowieka. – To było bolesne. Przejście od czułości i bliskości do tego, że nie ma pojęcia, kim jestem i boi się, kiedy mówię "miłego dnia, kocham cię" – mówi Brayden w rozmowie z CTV News. Sytuacja była niezwykle trudna także dla Laury. – Czułam się uwięziona, jakby odebrano mi wybór – wyjaśnia kobieta.

Brayden i Laura, zanim się spotkali i pobrali, byli korespondencyjnymi przyjaciółmi. Przez pierwsze dwa lata po wypadku jakby cofnęli się do tego etapu. Nadal mieszkali razem, ale bardziej przypominali współlokatorów niż partnerów.

Jednak Brayden nie poddawał się i kontynuował wysiłki, aby przypomnieć Laurze, kim dla niej jest. Mimo że go nie pamiętała, m.in. pisał dla niej "miłosne wiadomości" na karteczkach. W końcu jego upór został nagrodzony. – Poszłam do Braydena i powiedziałam, że nie mogę być w małżeństwie, którego nie pamiętam, ale chcę o nim pamiętać. I chcę go poznać. Więc zaprosiłam go na randkę, a niedługo później już flirtowaliśmy – wyjaśnia 23-latka.

Wkrótce będzie drugi ślub

W ubiegłym roku, 19 sierpnia, Brayden zebrał się na odwagę i po raz drugi oświadczył się Laurze . Ku radości mężczyzny, dziewczyna powiedziała "tak". – Oboje wiedzieliśmy, że powinniśmy się pobrać. Nie umiemy tego wyjaśnić. Ale to właśnie przeniknęło do obu naszych serc – podkreśla szczęśliwa kobieta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, para weźmie drugi ślub, latem przyszłego roku.

A B.C. woman with amnesia remarries husband

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także